145 Večiti derbi: Crvena zvezda – Partizan 1:0 KRAJ

Dosta incidenata prethodilo je današnjem, 145 derbiju. Tribine stadiona “Marakana”  bile su popunjene navijačima koji su igračima svojih klubova poručili da očekuju pobedu. Bez incidenata na početku meča uz koreografiju, zastavice i bakljadu na obe strane počeo je derbi. Vladimir Stojković će po prvi put na derbiju poneti kapitensku traku.

Na iznenađenje mnogih Ilić, Fofana i Grbić meč će početi sa klube.
4 minut: Milijaš šalje loptu ka Kasalici koji nije uspeo da je stigne i ugrozi gol Stojkovića.
8 Minut: Na početku meča konkretniji fudbaleri Crvene zvezde, nakon pokušaja proigravanja Kasalice, prvi korner za Crvenu zvezdu. Nastavilo se početno ispitivanje snaga, u nastavku bez većih uzbuđenja na terenu.
15 Minut: Dobar pas ka Kojiću sa sredine terena, međutim odlična intervencija odbrane Zvezde, korner za crno bele, nakon loše intervencije posle Kornera šutira Živković, odlična reakcija Bajkovića. U sledećem napadu  Gulan je faulirao Kasalicu, slobodan udarac za crveno bele sa 20 metara.

GOOOOL 19 minut : Nakon slobodnog udarca Milijaša odlična reakcija Stojkovića, Ninković vraća loptu u peterac nesporazum Stojkovića i Milana Obradovića. Auto gol Obradovića
27 Minut: Nakon faula Volkova, Milijaš izvodi slobodan udarac, Jojić loše reaguje i šalje loptu iznad gola Stojkovića.
35 minut: Odbrana Partizana dala je previše prostora Nenadu Milijašu, lopta je prošla tik uz prečku.
41 Minut: Poigravao se Vešović sa igračima Partizana, koji su ga kaznili i uzeli mu loptu. Prinuđeni su bili crveno beli da fauliraju Kojića na sedamnaest metara od gola, Jojić je šutirao preko gola, bez promena na semaforu.
43 Minut: Nakon centaršuta MIjailovića, Pečnik najviši u skoku ali lopta prolazi pored gola Stojkovića Borbena igra sa obe strane, uz konkretniju igru tima iz Ljutice Bogdana.

U prvom poluvremenu bez rizika igrali su i jedni i drugi, greškom odbrane Partizana, Crvena zvezda na poluvreme odlazi uz prednost od 1:0

Na početku drugog poluvremena Gulana je zamenio Saša Ilić, kapiten Partizana igra svoj 651 meč. Sa centra kreću crno beli.
47 Minut: Bakljada navijača Partizana, navijača koji pokušavaju da u život vrate svoje igrače. 50 Minut: Nakon požara na južnoj tribini, gde su smešteni navijačaPartizana,Mažić prekida utakmicu.
62 Minut: nastavlja se utakmica
69 MInut: Nakon faula nad Pečnikom, centaršut u šesnaesteracPartizana, Duel Daude i Stankovića dobio je Partizanov defanzivac.
72 Minut: Nakon pokušaja Jojića, lopta se odbija do koji neprecizno šalje loptu pored gola. Crveno beli se u poslednjim minutima meča povlače na svoju polovinu i svestno prepouštaju inicijativu Partizanu
U Nastavku bezidejna igra na obe strane.
90 Minut: Mažić je produžio meč 9 minuta.  U produžetku su fudbaleri Partizana imali jalovu inicijativu, nisu uspeli da dođu do gola Crvene zvezde.
99 Minut: KRAJ Crvena zvezda je pobedila rezultatom 1:0 Ovom pobedom Crvena zvezda vratila se u šampionsku trku.

Stadion: Crvene zvezde