24. kolo JSL: Nišava duboka za Čarapane – Radnički 1:0 Napredak

Na stadionu “Čair” pred oko 1000 gledalaca odigrana je utakmica 24. kola Jelen Superlige između Radničkog i Napretka. Jaka kiša koja je padala tokom celog meča uticala je i na kvalitet utakmice. Na kraju više razloga za zadovoljstvo imaju domaći navijači, koji su svoje miljenike ispratili pobedom od 1:0.

Nakon samo 25. sekunde Radnički je imao priliku da ugrozi gol Krznarića. Posle proigravanja Krstića u prazno, lopta je pronašla Sašu Stojanovića koji je izašao sam pred golmana ali je šutirao pored gola. Gostujući fudbaleri prvi šut ka golu Radničkog uputili su u osmom minutu, Trujić je bio neprecizan, šutirao je preko gola.

Usledila je jalova inicijativa domaćih fudbalera, koji su u svojim nogama imali loptu gotovo konstantno, pretili su u nekoliko navrata, ali bez rezultata. Sve do 23. minuta kada je nakon proigravanja Aleksandra Jovanovića, Pejčić matirao golmana Napretka.

Gosti nisu imali rešenja u nastavku a igrači Radničkog bili su zadovoljni postignutim, pa se rezultatom 1:0 otišlo na poluvreme.

Dosta konkretnije su zaigrali puleni Lalatovića na početku drugog poluvremena, angažovanije su krenuli u napad, što im je u 54. minutu umalo donelo izjednačenje Micić je šutirao glavom, ali lopta je završila preko gola Filipovića.

Nišlije su imale priliku da kazne promašaj Micića, Pejčić je u 74. minutu pokušao da proigra svoje saigrače u srcu peterca ali je Krznarić izboksovao loptu van šesnaesterca.  Ova akcija dala je vetar u leđa domaćim fudbalerima koji su se oslobodili i stvorili nekoliko šansi. Najkonkretniji je bio ponovo Pejčić, koji je sa dvadesetak metara pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Mićić je u 77. minutu ponovo imao priliku da kazni Radnički, ovog puta Istakao se Filipović koji je maestralno odbranio njegov šut ka golu.
Još jednom su igrači Radničkog pokušali da uvećaju svoje vođstvo, nakon duplog pasa Stojanovića i Milenkovića, Stojanović izlazi sam pred golmana Napretka ali je šutirao preko prečke.

I ako niko ne može biti zadovoljan vremenskim prilikama u Nišu, zadovoljniji rezultatom mogu biti navijači i igrači Radničkog, koji su ovom pobedom prekinuli crnu seriju. U 25. kolu Radnički gostuje Crvenoj zvezdi. Napredak na svom stadionu dočekuje Partizan.