ABA Liga: Partizan – Cibona 80:71 KRAJ

Karakteristična atmosfera kada je domaćin Partizan, meč je počeo pesmom navijača. oko četiri hiljade njih ispunili su tribine Pionira. Usled temperature Partizan u ovom meču ne računa na Terensa Kinsija. Petorka koja će za domaće početi ovaj meč : Dalo, Milosavljević Bogdanović, Lovernj i Musli. Za Cibonu: Blasingejm, Šarić, Rožić, Stroberi i Žižić. 1/4
Domaći su odlično otvorili meč počeli serijom od 4:0 Naterlali su Cibonu na izgubljenu loptu  u prvom minutu. Onda su usledile dve greške, ali su polovično bili kažnjeni. Nakon dva ipo minuta meča Trojkom Bogdanovića Partizan vodi sa 7:3 Lako su igrači Partizana u prvoj četvrtini dolazili do koša u šestom minutu prve četvrtine trojkama, Bogdanovića, Milosavljevića i Lovernja dolaze do prednosti od 14:5. Nakon tajm auta Spahije, Cibona serijom od 0:6 vraća se rezultatski u meč, na semaforu  je pisalo 14:11. Cibona, ekipa koja pravi najviše ličnih grešaka, iz bonusa je izašla tek u osmom minutu prve četvrtine.
Na kraju prvog perioda na semaforu stoji: 20:15

2/4
Igrao se 12 minut meča kada je Džening pogodio prvu trojku za goste i umanjio prednost Partizana na samo 2 poena.  Raspoloženi Met Džening je vezao dve trojke čime se Cibona spustila na samo jedan poen zaostatka 24:23. Veoma su loše košarkaši Partizana otvorili drugu četvrtinu, u pet minuta drugog perioda, postigli su samo četiri poena, Ciboni su dozvolili da postigne osam. Na trojku Stroberija, usledio je odgovor Dragana Milosavljevića koji je vezao dve trojke. Zaigrali su puleni Duška Vujoševića mnogo bolje u nastavku drugog perioda, čvrstom odbranom i odličnim rešenjima u napadu, najviše zahvaljujući Draganu Milosavljeviću u poslednji minut druge četvrtine Partizan je ušao sa 8 poena prednosti.
36:28. Košarkaši Beogradskog kluba na poluvreme odlaze rezultatom 38:30
Najefikasniji u prvom poluvremenu u redovima domaćih bili su Dragan Milosavljević, koji je postigao 11 poena, i Lovernj sa istim učinkom. U redovima Cibone, Žižić i Džening postigli su po 10 poena.

3/4

Odlična partija Žofrija Lovernja nastavlja se i u trećem periodu. Poeni uz Faul nakon tri minuta trećeg perioda po prvi put donose Partizanu dvocifrenu prednost 45:35 Kretala se dobro lopta u rukama igrača Partizana, nakon ekstra pasa  ka Bogdanoviću, usledila je njegova prva trojka u meču, i pored dobre igre domaće ekipe, Igrači Partizana nikako nisu mogli da pronađu rešenje za Stroberija, koji je lako izlazio na kraj sa košarkašima Partizana
Nikola Milutinov dobio je veliki aplauz sa tribina, nakon  duže pauze zbog povrede, vratio se večeras na teren. Cibona je u 28 minutu meča ponovo uhvatila rezultatski priključak i prišla Partizanu na četiri poena 54:50. Na kraju treće Četvrtine : 58:53

4/4
Partizan postiže prve poene u četvrtoj četvrtini, ali je odmah usledio odgovor Stroberija koji je pogodio svoju četvrtu trojku. Bogdanović je u pravom trenutku pogodio za tri, svojom drugom trojkom, donosi novu dvocifrenu prednost Partizanu 67:56. Treba pomenuti da je Dejan Musli odličnom odbranom potpuno odsekao put ka košu Dariju Šariću. Raspucali su se košarkaši Partizana, Trojkom Milosavljevića, koji je pogodio svoju četvrtu trojku Partizan ponovo na dostiže svoju najveću prednost 70:59. Nakon izgubljene lopte Milosavljevića, Gagić pravi svoj četvrti faul, čime su centri Partizana došli do problema, svaki sledeći faul Muslija ili Gagića, salje na klupu. U nastavku igrači Partizana održavali su svoju prednost odličnom odbranom i dobrom igrom u napadu. 2 minuta pre kraja meča Partizan je imao prednost od 76:67. I na kraju zaslužena odbrana domaćeg tima, kontrolisali su igru igrači Partizana od prvog minuta, kontrolisali igru u odbrani i napadu.

Partizan – Cibona 80 : 71
Hala Pionir, Gledalaca: 5000

Partizan: Aranitović, Lovernj 21, Vesterman 6, Dalo, MIlutinov, Milosavljević 21, Bogdanović 19, Gagić 7, Musli 6, Šalić, Andrić, Bezbradica

Cibona: Kus, Planinić, Basingejm 3, Šarić 9, Rožić 5, Jagodić 2, Junaković, Džening 13, Stroberi 20, Žižić 19, Arapović, Gabrić