ABA LIGA: Crveno beli slavili protiv Solnoka (90:64), slavili svi Srpski klubovi

Crvena zvezda dočekala je Solnok u hali Pionir, više nego ubedljivo crveno beli došli su do četvrte uzastopne pobede u  ABA ligi, pred oko 3500 gledalaca beograđani su mogli i do ubedljivije pobede, međutim Dejan Radonjić je odlučio da svim igračima ukaže šansu u ovom meču, na kraju 90:64 za Crvenu zvezdu
Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić odlučio je da iznenadi protivničku ekipu, pa je u mesto Bobana Marjanovića u startnoj petorci na poziciji centra ubacio Raška Katića, ova odluka se pokazala kao ispravnom, crveno beli su nakon pet minuta prve četvrtine vodili sa 12:9, predvodio ih je Katić koji je ubacio osam poena. Crveno beli igrali su još angažovanije. U odbrani Solnok je imao problem da probije zonu Crvene zvezde, te su veoma teško dolazili do poena, u naredna tri minuta košarkaši gostujuće ekipe postigli su samo dva poena, Crveno beli su svoju igru i dalje bazirali na centrima, ulaskom Marjanovića nastavila se dominacija Zvezde u reketu, pa su crveno beli veoma brzo otišli na +10 poena prednosti.

Još jedno iznenađenje priredila je ekipa iz Beograda u vidu Luke Mitrovića, koji je veoma brzo ubacio šest poena uz dve asistencije. Na kraju prve četvrtine Crvena zvezda 25:11 Solnok

Na samom početku druge četvrtine igrači gostujuće ekipe nalaze način da probiju zonu i vezuju pet poena, ali su crveno beli ponovo uspostavili kontrolu, prvom trojkom Radenovića u ABA ligi, Crvena zvezda ponovo dolazi do značajne prednosti 34:18. Usled velike prednosti Radonjić se odlučio da ukaže šansu igračima sa manjom minutažom,  česte rotacije pokazale su se kao pravi izbor, Crvena zvezda uvećava svoju prednost.  Crveno beli su imali 19 poena prednosti u 18 minutu meča. I pored velike prednosti domaći igrači i dalje su igrali u petoj brzini, zonska odbrana i presing prilikom izvođenja Solnoka, pomogli su Crvenoj zvezdi da dodje do +20 ali je došlo do opuštanja u redovima domaće ekipe, uz dve izgubljene lopte Solnok se spušta na 14 poena zaostatka. Na kraju drugog perioda 50:35.

Treći period donosi istu priču, teško su gostujući košarkši dolazili do šanse za šut. Igrači Solnoka u prvih pet minuta treće četvrtine nisu uspeli da upišu poene, sa Druge strane, igrači Zvezde igrali su strpljivo i tražili rupu u odbrani, serijom od 8;0 najviše zahvaljujući Bobanu Marjanoviću, Crvena zvezda dolazi do najveće prednosti u ovom meču, 58:35.
Novom trojkom Demarkusa Nelsona crveno beli dolaze do, za sada, najveće prednosti od 25 poena. Nelson je u poslednjim sekundama treće četvrtine pogađa za tri poena, ali nije na vreme izbacio loptu. Rezultat na kraju trećeg perioda 74:47 za sjajnu ekipu Crvene zvezde.

Strateg Solnoka odlučio je da poslednji period počne igračima koji se dobro snalaze van linije 6,75  ali bez velikog uspeha, košarkaši Crvene zvezde bili su i u poslednjem periodu skoncentrisani na odbranu. Vredi pomenuti i to da su beograđani bili bolji u skok igri.
Do kraja meča nije viđeno previše uzbuđenja, crveno beli igrali su strpljivo i bez mnogo grešaka, održavajući prednost oko trideset poena razlike. Na kraju meča 90:64

Crvena zvezda – Solnok 90:64 (25:21, 25:24, 24:12, 16:17)
Dvorana: Pionir: Gledalaca: 3.500. Sudije: Hordov, Jovanić, Bjedić.

Crvena zvezda: Cvetković 2, Mitrović 11 (6 sk), Lazić 2, Blažič 14, Simonović 4, Marjanović 16 (8 sk), Radenović 5, Katić 11 (5 sk), Ristić 2, Nelson 8 (6 sk), Dženkins 8 (5 sk), Šilb 8.

Solnok: Simon 5, Horvat 8, Keler, Dumić, Vojvoda, Marković, Rakić 6, Voren 18, Ivošev 11, Oliver 4, Lorant 12.