ABA Liga: Kragujevčani “osvetili” Zvezdu, Budućnost deklasirala Zadar

Večeras su odigrana prva tri meča, u okviru 2. kola ABA Lige. Od naših predstavnika na terenu su bili košarkaši Radničkog iz Kragujevca koji su na svom parketu savladali Široki rezultatom 75-55 (29-14, 13-17, 16-15, 17-9).

Radnički je sjajno otvorio meč, i stekao prednost od 15 razlike već nakon prvih deset minuta igre. U drugoj i trećoj četvrtini kragujevčani su uspešno održavali stečenu prednost, i pre svega dobrom igrom u odbrani, onemogućili goste da se vrate u meč i naprave bilo kakvo iznenađenje. U poslednjem delu igre, kada je pitanje pobednika praktično već bilo rešeno, košarkaši Radničkog dodali su gas i dotukli rivala, koji večeras nije ličio na onaj tim iz prvog kola koji je u tesnom meču savladao Crvenu zvezdu.

U preostala dva meča igrana danas mađarski Solnok savladao je na svom parketu MZT Skopje sa 87 – 69 (15-16, 20-8, 20-16, 26-29), dok je Budućnost u Morači bila ubedljiva protiv gostiju iz Zadra, savladavši ih rezultatom 90-68 (24-14, 22-15, 23-15, 21-24)