ABA Liga: Mega Vizura poražena od Igokee

Košarkaši Mega Vizure zabeležili su i treći poraz na startu sezone u ABA ligi. Večeras je od njih bila bolja ekipa Igokee, koja je slavila rezultatom 91-77 (26-22, 14-21, 27-13, 24-21).

U veoma izjednačenom meču, gde je na poluvreme sa 3 poena prednosti otišla Mega Vizura, ipak su na kraju trijumfovali gosti iz Laktaša. Ključna je bila treća četvrtina, koja je pripala gostima sa čak 14 razlike, gde izabranici Dejana Milojevića nisu imali rešenja za čvrstu odbranu gostiju, ali i ubitačane šutere. Koliko su šuterski raspoloženi bili gosti večeras, govori i podatak da su imali čak šest igrača sa dvocifrenim učinkom. U zadnju deonicu ušlo se sa +11 za Igokeu, prednost koju su iskusni gosti znalački sačuvali do kraja i slavili sa 91-77. U redovima Mega Vizure najefikasniji su bili Micić sa 20 poena i Miljenović sa 14 koševa, dok su u redovima tima iz Laktaša najraspoloženiji bili Nikolić i Bunić sa po 13 poena, odnosno Jorović i Bakić sa 12 poena.

U preostala dva meča, igrana danas, Široki je savladao Olimpiju sa 60-58, dok je Cibona na svom parketu bila bolja od mađarskog Solnoka rezultatom 87-63.