ABA Liga: Partizan ubedljiv protiv Mega Vizure

Košarkaši Partizana ubedljivo su savladali Mega Vizuru rezultatom 88-65 (18-10, 35-26, 17-12, 18-17) u meču 2. kola ABA lige i na taj način došli do druge pobede na startu sezone.

Crno beli su praktično još u prvom delu rešili pitanje pobednika meča, pošto su na poluvreme otišli sa 19 poena prednosti. Na početku treće četvrtine viđeni su mali problemi u igri, pošto Partizan u prva 3 minuta nije postigao koš, ali su se domaći brzo konsolidovali i rutinski priveli meč kraju. Leo Vesterman je pružio večeras fantastičnu partiju, postigao je 23 poena, a pratio ga je Musli sa 13 koševa. U redovima poražene Mega Vizure, najbolji pojedinac bio je Radović sa 26 poena.

U drugom meču dana, igranom takođe od 18h, košarkaši Cedevite bili si ubedljivi na svom parketu, savladavši Krku rezultatom 83-55 (29-7, 15-15, 17-18, 22-15) i na taj način došli do druge pobede.