ABA Liga: Raspucana Cedevita savladala nemoćnu Zvezdu

Košarkaši Cedevite ubedljivo su savladali Crvenu zvezdu u trećem meču plej-ofa finala ABA lige i smanjili prednost crveno belih na 2:1 u seriji.

cedevita_zvezda6-290415-1024x752

Nakon dve pobede u Beogradu, košarkaši Crvene zvezde propustili su prvu priliku da dođu do svog prvog šampionskog prstena u ABA ligi. Cedevita je tokom celog meča bila bolji rival na parketu i na kraju zasluženo slavila rezultatom 72:62 (23:16, 18:17, 27:13, 4:16), iako je tokom meča razlika bila i +22.

Iako su zagrepčani vodili tokom većeg dela susreta, Crvena zvezda je u prvom poluvremenu koliko toliko držala rezultatski priključak, ali se u redovima Radonjićevog tima primećivao nedostatak Cirbesa koji je propustio ovaj meč zbog povrede. Ključnu prednost Cedevita je napravila u trećoj četvrtini, koju su zagrepčani dobili rezultatom 27:13.

U poslednjem delu meča opao je tempo, što je Crvena zvezda iskoristila da koliko toliko ublaži poraz. Najefikasniji u redovima Cedevite bili su Barać sa 15 i Tomas sa 14 poena, dok je u redovima Crvene zvezde najefikasniji bio Boban Marjanović sa 16 poena.

Četvrti meč u finalnoj seriji na programu je već sutra, sa početkom od 20.30h.