ABA Liga: Srbija tri od četiri, Slavili Mega, Partizan i Crvena zvezda

Danas su odigrani ostali mečevi četvrtog kola ABA lige. Dan za nama otvorio je meč Olimpije i Crvene zvezde. U istom terminu odigran je i meč Solnok Olaj – Široki Primorka

Olimpija i Crvena zvezda su tvrdo otvorili meč gosti su imali tri poena prednosti u uvodnim minutima meča, tako je bilo sve do momenta kada je Gailius postigao trojku za Slovence.
Tokom prve četvrtine viđena je rezultatska klackalica u kojoj ni jedna ekipa nije uspevala da dođe do značajnije prednosti, sve do momenta kada su igrači Olimpije na samom kraju prve četvrtine napravili seriju od 7:0 rezultat na kraju prve četvrtine bio je 12:9.
Na početku druge četvrtine Slovenci su uspeli da značajnije uvećaju rezultatsku prednost, tako je bilo do momenta kada je Blejk Šilb vezao pet poena, to je bilo dovoljno da crveno beli ostanu u igri. Na kraju druge četvrtine košarkaši Olimpije imali su pet poena prednosti 33:28.
U trećoj četvrtini ista priča, preokret je bio nadomak ruku igrača Crvene zvezde, dobra odbrana i loš šut isprečili su se crveno-belima na putu do preokreta. Rezultat na kraju treće -četvrtine bio je 49:45. Pretila je ekipa iz Beograda i u četvrtoj četvrtini, ali za više od nerešenog rezultata nisu imali snage, minut ipo pre kraj meča pogotkom Blejka Šilba Crvena zvezda stiže do poena prednosti, Čarls Dženkins, koji je u većem delu meča bio neprimetan u poslednjem minutu preuzeo je kontrolu nad utakmicom, pet sekundi pre kraja promešao odbranu i doveo crveno bele do poena prednosti, krajnji rezultat bio je
Olimpija 61:62 Crvena zvezda

Union Olimpija: Rupnik, Marineli, Joksimović 13 (5il), Brodnik, Salin 3 (5sk), Gailius 20 (9sk), Bubnić, Vladović 2, Omić 4 (6sk), Ogastus 5, Drobnjak, Stiveson 14 (9sk, 4bl).

Crvena zvezda Telekom: Cvetković, Mitrović 3, Lazić, Blažič 10, Simonović, Marjanović 15 (15sk, 3bl), Radenović (4sk), Katić 4 (4sk), Tejić, Nelson 5, Dženkins 9, Šilb 16 (6sk).

Solnok Olaj je ugostio Široki Primorku. Domaćin je upisao pobedu rezultatom 71:69, uprkos tome što je bio lišen pomoći Martona Badera, koji je zbog povrede propustio ovaj meč. Kod pobednika se istakao David Vojvoda sa 23 poena, dok su kod gostiju dvocifreni bili Ivan Buva sa 11 i Boris Barać sa 10 poena. Nakon četiri odigrana kola oba tima imaju skor 2-2.

Košarkaši Igokee zabeležili su drugu pobedu u sezoni. Aleksandrovčani su nakon velike borbe savladali Radnički rezultatom 91:88 i to im je peti trijumf nad Kragujevčanima iz isto toliko mečeva Šampion BiH je pravio mnogo grešaka u napadu, nije bilo nikoga da poveže njegove redove, što su gosti znalački iskoristili da steknu pristojnu prednost, koja je u osmom minutu iznosila 13 poena. Igokea je uspela da se približi, na kraju prve četvrtine rezultat je bio 20:28.
Izabranici Miroslava Nikolića su u drugoj deonici održavali stečenu prednost zahvaljujući boljoj igri pod obručem. Dominirali su Kragujevčani u skoku, što potvrđuje podatak da su u 15. minutu uhvatili 15 lopti, a domaći igrači samo šest. Kako se približavao kraj četvrtine, tako se i prednost kragujevčana topila, na poluvreme su otišli sa zaostatkom od 4 poena, 44:40. Velika borba nastavljena je i tokom trećeg perioda igre, s tim da je bilo primetno da su domaći košarkaši u tim trenucima igrali sa mnogo više žara nego do tada. Zahvaljući takvom pristupu u 27. minutu Igokea je smanjila na samo poen zaostatka 54:55 i tada je svima u dvorani bilo jasno da će se do kraja susreta voditi prava bitka na parketu. Na kraju treće četvrtine Radnički je vodio sa 64:61. Nekoliko vezanih grešaka Igokee na otvaranju poslednjeg perioda omogućile su Radničkom opet da se odlepi na pristojnu udaljenost 70:63, ali onda je još jednom proradio Štemberger, koji trojkom vraća domaćina na minus četiri 66:70. Na manje od dva i po minuta do kraja, Štemberger je pogodio trojku za izjednačenje 79:79, a prvo vođstvo Aleksandrovčanima nekoliko trenutaka kasnije doneo je Jorović sa linije slobodnih bacanja. Do kraja utakmice više koncentracije imali su igrači Igokee, koji su na kraju zasluženo pobedili.

Igokea: Pavković 5, Dozet 4, Jorović 10, Knežević, Gajović 8, Radukić, Galovej, Nikolić 8, Gordić 16, Bakić 3, Štemberger 28, Bunić 9.
Radnički: Sili 17, Janković, Lešić 9, Jović 5, Stevanović, Mlađan 15, Kalinić 12, Jaro 10, Dimić 9, Balmazović, Jevtić, Marinović 11.

Partizan je ubedljivo savladao  ekipu Zadra  na svom terenu,  pred oko 5 hiljada gledalaca, rezultat je bio 80:68
Meč su otvorili zadrani trojkom, u sledećem napadu Milosavljević je fantastično položio loptu uz faul. Četiri minuta pre kraja prve četvrtine Partizan dolazi do plus četiri poenima Kinsija sa linije za slobodna bacanja, koji je u sledećem napadu pogodio sa posta i povećao prednost beograđana. U devetom minutu prve četvrtine Šutalo podogtkom za tri poena poravnava rezultat na 18:18
Poenima Lovernja i Milosavljevića nakon ali up pasova Bogdnanovića crno beli vraćaju prednost od četiri poena, na kraju prve četvrtine Partizan je otišao uz prednost od 22:18.
U trinaestom minutu nakon tehničke greške koja je dosuđena igraču Zadra, poenima Borisa Daloa Partizan dolazi do tada najveće prednosti koja je iznosila šest poena,  u sledećem napadu uvećava je Bogdanović pogotkom za tri pod faulom. U nastavku košarkaši gostujuće ekipe igrali su konfuzno u odbrani i bez ikakvog rešenja u napadu što je dovelo do toga da Partizan dođe do prve dvocifrene prednosti. Jedini raspoložen kod Zadrana u tom periodu bio je Car. Prednost Vujoševićevih izabranika nastavila je da raste, oni su na četiri minuta pre kraja poluvremena vezali dve trojke za rezultat 40:28, u nastavku se ništa nije promenilo, konfuzna igra i u odbrani i u napadu Hrvatske ekipe i dominacija u napadu crno belih. Na kraju druge četvrtine 49:32
U drugom minutu treće četvrtine crno beli prvi put dolaze do 20 poena prednosti, pogotkom raspoloženog Kinsija, koji je do tada već imao 15 poena. Košarkaši Zadra u sve nalazili su se u sve  većim problemima, nakon pet minuta treće četvrtine oni su ubacili samo jedan koš, u tom periodu rezultat je bio 57:34, nastavili su domaći u istom ritmu i treću četvrtinu priveli kraju rezultatom 63:46. Stegli su igrači Partizana u odbrani, kao rezultat toga Zadrani su imali više izgubljenih lopti nego što bi želeli. Crno beli su se na kraju meča okrenuli igri u reketu, ukazao je prednost mlađim igračima Duško Vujošević,  i ako je kvalitet u napadu malo opao, crno beli su nastavili sa odličnom odbranom.  Šalić i Lovernj pokazali su da će odlično sarađivati u ovoj sezoni, na asistenciju Šalića, Lovernj je zakucao iza leđa kompletne odbrane. Na kraju utakmice zasluženo su slavili igrači Partizana rezultatom 80:65

PartizanAranitovic, Lovernj 16, Vesterman, Dalo 4, Milosavljevic 13, Bogdanovic 11, Gagić 10, Musli 7, Šalić 4, Andrić, Kinsi 15, Bezbradica.
Zadar: Ivanov 16, Kraljević 4, Lourens 5, Sango, Šobin 8, Djugum 6, Ramljak 3, Batur 2, Dijan, Car 16, Prostran, Šutalo 5.