ABA: Radnički ubedljiv na svom terenu, Mega zabeležila drugu pobedu za redom

Kragujevčani su na svom terenu ubedljivo slavili protiv Olimpije, rezultatom 81:66, što im je treći trijumf u prvih pet kola, dok su Ljubljančani nastavili seriju poraza – izgubili su svih pet mečeva. Radnički je u prethodna dva kola poražen bolji period je najavio na meču Evrokupa protiv Bisona. Kragujevčani su bili tim koji, a do pobede ih je vodio sjajni Sava Lešić koji je meč završio sa 26 poena.

Gosti su početkom drugog poluvremena ponovo pripretili (36:38) i činilo se da će uslediti egal igra u nastavku. Ali, Radnički je podigao agresivnost u odbrani, a Olimpiji je šut otkazao poslušnost. Navijači su uživali dok se prednost njihovih ljubimaca povećavala iz minuta u minut. Sredinom poslednjeg perioda, tačnije u 36. minutu, posle poena Jevtovića, iznosila je 19 poena (71:52). S obzirom da je pitanje pobednika već tada bilo rešeno, Miroslav Nikolić je na zadovoljstvo publike iskoristio preostalo vreme da ukaže šansu mladim igračima.

Mega Vizura je ostvarila drugu uzastopnu pobedu, a prvu na gostovanju. Ekipa Dejana Milojevića slavila je u Zadru sa 81:75, najviše zahvaljujući sjajnoj igri u poslednjoj deonici.

Nakon 30 minuta igre niko ništa nije moglo da nagovesti scenario koji se dogodio. Domaćin je vodio, a Mega Vizura mu je disala za vrat. Kada je sredinom trećeg kvartala Marko Car sa linije slobodnih bacanja svome timu doneo dvocifrenu prednost (57:47) činilo se da će Zadrani meč da uvedu u sigurnu luku.

Sa tim se nije slagao “Smederevski” tim iz Zemuna. Kod rezultata 66:59 u 31. minutu kreće “dominacija”. Jokić kompletira igru “dva plus jedan” za zaostatak od samo četiri poena, a kada je pogodio trojku za 68:68 bilo je jasno da Mega Vizura može do preokreta.

Domaći igrači nisu mogli da probace loptu kroz obruč, ali zato jesu Vasilije MicićNemanja Dangubić,Nenad Miljenović i sjajni Jokić, pa je na semaforu vrlo brzo pisalo 68:76 i spasa za Zadrane nije bilo. Micić sa 17, Jokić sa 16 i Varda sa 15 poena bili su najbolji u ekipi Mege, a kod domaćih istakao se Šutalo sa 31 poenom.

Nešto ranije, u Zagrebu je odigran hrvatski derbi, Cibona je savladala vodeću Cedevitu sa 66:51, pa sada više nema neporaženih ekipa u ABA ligi.

Krka je na svom terenu savladala Igokeu rezultatom 69:66