Alegri – Ovo je najvažnija utakmica moje karijere

Fudbaleri Juventusa danas od 20.45 igraju u Madridu protiv aktuelnog šampiona Evrope Real Madrida, revanš utakmicu polufinala Lige šampiona. U prvoj utakmici prošlog utorka italijanski tim pobedio je rezultatom 2-1.

ALEGRIIIIII

“Ovo nije moj prvi put na Bernabeu, ovdje sam bio i s Milanom. Ovo je najvažnija utakmica moje karijere. Sada smo ovde i verujemo da možemo doći do Berlina. Real nije u krizi. Imaju odlične igrače i na domaćem terenu su ostvarili mnogo više nego u gostima. Moramo biti svesni vlastite snage. Mi smo ovde 90 minuta do finala. Postoji mogućnost da će Pogba igrati, ali još uvek moram doneti odluku. Tevez je odigrao sjajnu sezonu u Ligi šampiona, dao je nekoliko važnih pogodaka. Nemoguće je kontrolisati Real Madrid na domaćem terenu, još su više napadački orijentisani nego na gostovanjima. Nema smisla da razmišljamo kako se možemo samo braniti. Što više imamo loptu, manje je verovatno da će Real Madrid postići gol. Mi smo 90 minuta udaljeni od Berlina. Ne vidim zašto ne bismo trebali verovati da možemo proći. Iako, to će biti dugačkih 90 minuta”, rekao je Maksimilijano Alegri, trener Juventusa.