Analiza 10. kola Super lige

Kolo koje je iza nas obeležile su pobede gostiju, domaćin je slavio samo u Novom Pazaru. Imali smo priliku da vidimo manji broj golova (15) u odnosu na prethodnih par kola.

Na “Čairu” je veliki broj gledalaca imao priliku da vidi izuzetno čvrstu i agresivnu utakmicu. Ponovo su crveno-beli dozvolili sebi da prime gol iz prve prave prilike protivnika, pa je sada sigurno da najveći problem Crvene zvezde leži u defanzivi. Izjednačio je tim Slaviše Stojanovića u 45. minutu preko Daude, a mogli su i do sva tri boda u poslednjim trenucima meča kada je poništen pogodak Gogića. Radnički se još jednom pokazao kao pravi tim i sigurno je da će ove sezone biti u ozbiljnoj borbi za vrh. Sve u svemu, stiče se utisak da je remi u ovom meču i najpravedniji.

Kada je u pitanju utakmica koja je odgrana na Banjici, nju nema potrebe previše komentarisati. Ne možemo biti objektivni ukoliko ne kažemo da je u glavnoj ulozi bio arbitar Majo Vujović, koji je možda i najzaslužniji za to što su Jagodinci odneli tri boda sa ovog gostovanja. Imao je Rad svoje šanse, ali izgleda da će bodove morati da traže na nekom drugom meču.

U Novom Pazaru je publika mogla videti jedan izuzetno neizvestan meč. U centru pažnje je bio Miljan Mutavdžić, koji je ponovo postigao evrogol i doneo tri boda svom timu. Pećinčani su imali dosta dobrih šansi, čak su u jednoj situaciji domaći vadili loptu sa gol linije, ali na kraju je Novi Pazar slavio minimalnim rezultatom, dok je Donji Srem ostao u zoni ispadanja.

Užičani su na svom terenu pretrpeli četvrti ovosezonski poraz. Javor je slavio rezultatom 0:1, a jedini pogodak na meču postigao je Vuk Sotirović. Nije dobro prošao 100. meč Ljubiše Stamenkovića na klupi Slobode, a zanimljivo je da je šef stručnog štaba užičkog superligaša na ovom meču zaradio i isključenje zbog prigovora sudiji u finišu meča. Posle ovog meča Sloboda se nalazi na 13. mestu sa deset bodova, do su Ivanjičani na 11. poziciji sa dva boda više.

U Kragujevcu su remizirali Radnički 1923 i Spartak (0:0). Bilo je prilika na obe strane, pa se ovaj susret mogao završiti i drugačije. U korist domaćih dosuđen je i jedanesterac, koji je bio veoma diskutabilan, ipak ni to im nije bilo dovoljno jer je sa bele tačke bio neprecizan Spalević.

Tim Marka Nikolića je, nakon poraza u prošlom kolu, slavio u gostima protiv OFK Beograda. Moglo bi se reći, potpuno zasluženo. Imali su “Romantičari” blagu terensku incijativu u početku utakmice, ali su fudbaleri Vojvodine realizovali svoje prilike preko Poletanovića i Škuletića, pa bodovi odlaze u Novi Sad. Vojvodina se nakon ovog meča nalazi na samo dva boda od prvog mesta, pa nije nemoguće da u slučaju poraza aktuelnog šampiona u večitom derbiju nakon sledećeg kola “zasedne” na čelnu poziciju Super lige.

“Brđani” su doživeli prvi poraz na svom terenu u ovoj sezoni. Ovo je bila jedna od najzanimljivijih utakmica u ovom kolu, preokret, i na kraju pobeda Voždovca zahvaljujući pogotku Obradovića u poslednjem minutu susreta.

Partizan je kao domaćin remizirao u meču sa Kruševljanima. Malo je nedostajalo gostima da iz Beograda donesu čitav plen. Hrabro su u utakmicu ušli igrači Napretka, i to im se isplatilo početkom drugog poluvremena kada su poveli golom Trujića. Nakon toga gosti su se okrenuli uglavnom odbrani svog gola dok su domaćima pretili iz kontranapada. Ipak, uspeli su crno-beli da stignu do izjednačenja u 88. minutu, a strelac je bio Predrag Luka. Ipak, stiče se utisak da je za ovaj pogodak najzaslužniji golman gostiju, Krznarić, koji nije intervenisao na pravi način. U nadoknadi vremena smo mogli videti dva isključenja u taboru Napretka, meč je ranije završio Bojić, a klupu je morao da napusti i trener Milovanović.