Analiza 6. kola Super lige

Iza nas je vikend u kome smo u sedam mečeva mogli videti dvanaest golova, od kojih je najlepši bez sumnje bio pogodak Novopazaraca za 2:0. Zanimljivo je i to da niko od gostiju u ovom kolu nije trijumfovao.

Kada smo već pomenuli Pazarce, možemo i početi od meča koji je u njihovom gradu odigran. “Plavi” su slavili sa 2:0, golovima Kecapa i Mutavdžića u duelu protiv Javora. Imao je domaći sreće da u najboljem trenutku “načne” protivnika, a to se desilo pred sam kraj prvog poluvremena kada je na odbijenu loptu nakon šuta Arsenijevića natrčao Kecap i prosledio je u mrežu. Najveći problem Novopazaraca u toku meča bile su povrede, u 32. minutu Pekarić jer je nakon jednog duela dobio potres mozga, a u 50. minutu zamenjen je Nemanja Supić nakon sudara sa Borkom Veselinovićem. Tada je između stativa domaćih stao Miloš Budaković. Posebno bi trebalo istaći prelep pogodak Miljana Mutavdžića u 80. minutu, koji tek dobija na značaju ako se zna da je pomenuti igrač ušao u igru u 73. minutu.

Na Banjici su Rad i užička Sloboda remizirali najnepopularnijim rezultatom – 0:0. I jedni i drugi su se složili da je ovo bio najrealniji ishod ovog meča. Nakon ove utakmice Sloboda ima tri boda i nalazi se na deobi poslednjeg mesta sa Donjim Sremom. Užičani još uvek čekaju prvu pobedu, a u sledećem kolu dočekuju Radnički 1923 na svom terenu, gde će pokušati da upišu prva tri boda u ovoj sezoni. Sa druge strane “Građevinari” imaju bod više i nalaze se na 14. mestu, kojim svakako ne mogu biti zadovoljni, ali obzirom na to da se radi o izuzetno mladom timu može se očekivati da prorade u narednim mečevima.

U Kragujevcu je tim Radmila Ivančevića slavio, po drugi put u ovoj sezoni, i na taj način “zaseo” na poziciju broj 13. Nije bilo teško Kragujevčanima da osvoje bodove u duelu sa Donjim Sremom, koji je po svemu sudeći, ove godine glavni kandidat za selidbu u niži rang, iako je prošlo tek šest kola. Tim iz Pećinaca nije uspeo da uspostavi ozbiljniju terensku inicijativu ni nakon isključenja desnog beka domaćih, Petra Pavlovića, koji je zaradio drugi žuti karton u 63. minutu. Ipak, gosti su na kraju meča uložili žalbu na suđenje, gde kao grešku sudije navode nedosuđen ofsajd kod prvog pogotka Radničkog u 28. minutu. Nakon meča, šef stručnog štaba Radničkog 1923, Radmilo Ivančević ponudio je ostavku zbog uvreda na njegov račun upućenih od pristalica domaćeg tima, ali rukovodstvo Kragujevčana njegovu ostavku nije prihvatilo, pa će on i dalje biti trener Radničkog 1923.

Čukarički je kao domaćin remizirao sa Jagodinom – 0:0 . “Brđani” koji ove sezone pružaju odlične partije, nisu uspeli da savladaju Jagodinu, iako su bili bliži trijumfu. Nakon meča, Vladan Milojević, trener domaćih, rekao je da je ponosan na svoje igrače, ali da je za njega ovaj meč izbrisan i da ne želi previše o njemu da priča, do takvog komentara došlo je najverovatnije zbog nezadovoljstva deljenjem pravde na ovom meču. Nakon ove utakmice Čukarički je na drugom mestu tabele Super lige Srbije, sa dva boda zaostatka u odnosu na Partizan, dok su “Ćurani” na osmoj poziciji sa isto toliko bodova.

Najviše golova u ovom kolu viđeno je u Subotici, gde su se sastali Spartak i Napredak. Krenuo je Spartak silovito u prvih pola sata i već posle 35 minuta igre imao je tim Petra Kurćubića prednost od dva gola. Situacija se promenila na terenu kada je trener gostiju napravio dvostruku izmenu u 38. minutu. Do odlaska na odmor Mirosavljavić je iz penala smanjio na 2:1, a onda je rezervista N’Diaje poravnao na 2:2 u 54. minutu. Ipak, u 67. minutu Dino Šarac svojim pogotkom donosi pobedu Subotičanima nakon tri vezana poraza. Nakon ovog meča smenjen je trener Napretka, Milan Lešnjak, a mesto šefa stručnog štaba ponovo je povereno Nenadu Milovanoviću.

Partizan je kao domaćin slavio protiv OFK Beograda sa 2:0. Strelci su bili Saša Ilić i mladi Andrija Živković, koji pruža odlične partije u dresu Partizana ove sezone i sigurno je da je pred njim svetla budućnost. Strateg OFK Beograda, Zlatko Krmpotić čestitao je fudbalerima Partizana na zasluženoj pobedi i konstatovao da njegovi izabranici nisu pokazali ništa zbog čega bi zaslužili da se neporaženi vrate na Karaburmu. “Romantičari” su za 90 minuta igre uputili samo jedan udarac u okvir gola Partizana pa ta izjava Krmpotića i ne treba previše da nas čudi.

Šta reći o meču koji je odigran na stadionu Obilića, osim toga da su igrači Crvene zvezde priredili još jednu bruku svojim pristalicama, koje im nisu ostale dužne na kraju meča, kada su im tražili da skinu dresove, što su oni i učinili, a pri izlasku sa terena pozdravljeni su skandiranjem “Bežite na splavove”, što sasvim dovoljno govori o igračima koji nose dres Crvene zvezde. Moglo bi se reći da su najslabiji akteri ovog meča bili štoperi Crvene zvezde, Lazić i Martinović. Kada je reč i Laziću, to i nije toliko čudno, obzirom na to da se radi o veoma mladom momku koji igra pod veoma velikim pritiskom, i sigurno je da će vremenom steći neophodnu sigurnost, ali igrač takvog iskustva kao što je Martinović ne može sebi da dozvoli greške koje se ne viđaju ni u dosta slabijim stepenima takmičenja. U redovima Voždovca se ponovo istakao Adam Marušić, mladi ofanzivac pruža sve bolje i bolje partije, a u odigranih šest mečeva postigao je tri gola, dok se dva puta našao u ulozi asistenta. Posle ove utakmice, dosta se nagađalo o imenu trenera koji bi mogao naslediti Slavišu Stojanovića na klupi Crvene zvezde, ipak, on je dobio podršku rukovodstva kluba, tako da će i u narednom periodu sedeti na klupi crveno-belih.