Analiza 9. kola Super lige

Iza nas je izuzetno zanimljivo kolo u kome smo mogli videti čak pet pobeda gostiju, dosta iznenađenja i veliki broj golova (25).

U Kruševcu je publika imala prilike da vidi pravi derbi timova iz tog dela Srbije. Dva lepa gola, dosta dobrih akcija, a na kraju podela bodova, što je možda i najpravedniji ishod, a treneri oba tima su se složili da ni jedan tim nije zaslužio da izgubi u ovom meču. Obzirom na to da je uz sve pomenuto ovaj meč posmatralo preko 5.000 gledalaca može se doći do zaključka da je u Kruševcu pobedio – fudbal.

OFK Beograd je dočekao Kragujevčane, koji su u dosta uzbudljivom meču uspeli da odnesu bodove sa “Karaburme”. Najveći utisak nakon ovog meča ostavlja “buđenje” FIlipa Kneževića, koji je postigao dva gola u pobedi Radničkog, a u taboru kragujevačkog superligaša se nadaju da će nastaviti istim tempom. Nakon ovog kola Radnički 1923 je u nešto boljoj poziciji, sada se nalaze na 13. mestu sa deset osvojenih bodova, koliko imaju i “Romantičari”.

Malo ko je očekivao da će Javor biti poražen na svom terenu od poslednjeplasirane ekipe Rada. Ipak, da je u fudbalu sve moguće pokazali su izabranici trenera Nebojše Miloševića. Ivanjičanima je ovo treći poraz na svom terenu u ovoj sezoni, a nakon meča ostavku je ponudio šef stručnog štaba Bogić Bogićević, koju je uprava kluba odbila i dala mu punu podršku u daljem radu, što je retkost u našem fudbalu.

U Pećincima su ljubitelji fudbala imali priliku da vide jednu izuzetno dinamičnu i dobru utakmicu, koju je, prema komentarima iz tabora domaćih pokvario glavni arbitar Boško Jovanetić. Pećinčani se žale na nekoliko odluka Jovanetića, a najviše su mu zamerili poništen pogodak Aleksandra Vasiljevića.

U Jagodini je aktuelni šampion ubedljivo slavio (0:3) golovima Jojića, Petrovića i Kojića. Iako su Jagodinci dosta najavljivali pred ovaj meč, a “najglasniji” u tim najavama bio je prvi čovek kluba Dragan Marković “Palma”, malo toga je u ovom meču urađeno, iako su imali jedanaesterac koji nisu iskoristili, i koji je mogao skroz da promeni dalji tok meča, stiče se utisak da je Partizan, lakše nego što se očekivalo stigao do bodova na ovom gostovanju.

Voždovčani su dočekali Spartak, dosta se šansi moglo videti na ovom meču, a borbenost gostujućih igrača je bila od presudnog značaja kada je u pitanju konačan rezultat. Njihova upornost se isplatila u 74. minutu utakmice kada je Nosković postigao vodeći gol za svoj tim i doneo veliko slavlje gostujućim navijačima.

Na “Karađorđu” hladan tuš za izabranike Marka Nikolića. Poveli su Novosađani u 25. minutu preko Kaluđerovića, ali njihovo vođstvo nije dugo trajalo, jer je rezultat poravnao Žeravica već u 33. minutu, i tim rezultatom se i otišlo na odmor. U drugom poluvremenu Vojvodina ništa značajno nije promenila u svom pristupu igri, i kazna za to stigla je u 76. minutu kada je mladi Lazar Jovanović postavio konačan rezultat ovog meča – Vojvodina 1:2 Sloboda.

Crvena zvezda je na svom terenu savladala goste iz Novog Pazara, koji su u ovom meču pružili partiju koja je ispod svakog nivoa. Crveno-beli su slavili golovima Milijaša (8′), Daude (19′,45′) i Mrđe (54′,72′). Moglo bi se reći da je ovo jedna od najboljih partija crveno-belih u ovoj sezoni, da li je to tako zbog samih izabranika Slaviše Stojanovića, ili su za ovakav meč više zaslužni gosti iz Novog Pazara koji su bili totalno indisponirani, videćemo već u sledećem kolu kada Crvena zvezda gostuje Radničkom iz Niša.