Bledi Brazil pobedio na otvaranju XX Svetskog prvenstva!

Reprezentativci zemlje domaćina Brazila pobedili su Hrvatsku na startu Svetskog prvenstva u fudbalu rezultatom 3:1 (Nejmar 29. i 71.p Oskar 90.+1.  – Marselo (autogol) 11.). “Karioke” nisu dozvolile “Vatrenima” da im oduzmu bod na startu prvenstva i prekrše tradiciju u kojoj je, do sad, svaki domaćin pobeđivao na startu prvenstva. Hrvati su na početku utakmice počeli da napadaju ozbiljnije nego što su očekivali izabranici Luisa Filipea Skolarija i već u 11. minutu autogolom Marsela došli do neočekivanog vođstva. Ali ubrzo najveća nada navijača Brazila mladi Nejmar postiže pogodak za izjednačenje u 29. minutu. Nakon blede igre domaćina tokom većeg dela susreta u 71. minutu dolazi do sporne situacije u šesnestercu gostiju i japanac Nišimura sudi jedanesterac za domaćine. Nejmar je preuzeo odgovornost i doveo svoj tim u vođstvo. Nakon drugog gola Nejmara reprezentativci Brazila igraju defanzivno i čuvaju prednost do samog kraja, što nismo često viđali u igri “Karioka”. Posle defanzivne igre Brazilaca iz kontre u prvom minutu sudijske nadoknade Oskar postiže gol i postavlja konačnih Brazil 3-1 !