Briljantni Lazar Veselinović

Prošle godine je iskusni napadač (ne)očekivano izbio u prvi plan, kao kapiten Hajduka iz Kule je svoj tim vukao ka mirnijem delu tabele i okončao sezonu kao treći strelac, sa 17 pogodaka.

Prelaskom u Dinamo Minsk, ništa slabije ne igra. U prvenstvenim duelima je već pokazao preciznost, a osim toga, najzaslužniji je za prolazak svog Dinama u 2. kolo kvalifikacija za Evropa ligu. Preskočena prepreka bila im je zagrebačka Lokomotiva, praktično „B tim“ Dinamo Zagreba.

Tim iz prestonice Belorusije bio je u bezizlaznoj situaciji u meču na svom terenu. Dva minuta pre kraja, pri rezultatu 1:2 za Zagrebčane, gosti su imali i jedanaesterac da definitivno zapečate sudbinu Belorusa. Golman Aleksandar Gutor se istakao i odbranio udarac, na taj način čudnom ironijom poljuljao samopouzdanje Lokomotive koju sa klupe predvodi nekadašnji specijalista za penale – Tomislav Ivković. Meč je okončan sa 1:2, a jedini gol za Dinamo je postigao Veselinović i to pri vođstvu Hrvata od 2:0.

U revanšu na Maksimiru, Lazar Veselinović je uzeo stvari u svoje ruke, pet minuta pre odlaska na odmor je postigao gol za prednost svog tima, a njegovom zaslugom je postignut i drugi gol, asistirao je Urugvajcu Figuerdu za rezultat koji donosi prolazak dalje. Hrvati su uzvratili, u furiozna četiri minuta, retka svetla tačka u zagrebačkom timu, mladi Petar Mišić je smanjio, a nekoliko minuta kasnije asistirao za pogodak koji je postigao Mario Šitum (promašio penal u Minsku) je izjednačio na 2:2.

Iz neizgledne situacije, ponovo je svoj tim izvukao Veselinović, nakon slobodnjaka koji je izveo španski internacionalac Karlos Koto najbolje se snašao i postigao gol vredan prolaska dalje.

Jedan Srbin je odradio lavovski deo posla, a valja istaći da najpoznatiji klub ove bivše sovjetske republike baš ima poverenje u igrače sa naših prostora. Slobodan Simović, nekadašnji igrač subotičkog Spartaka je već starosedelac, a ovog leta su mu se pridružili i Nemanja Nikolić (OFK Beograd), kao i dvojac iz Kule, Nenad Adamović i Lazar Veselinović. Ovaj tim osim stranaca iz Srbije, Urugvaja, Španije je pojačan Dmitrijem Sičevom, nekadašnjim reprezentativcem Rusije, a predvodi ih holandski stručnjak Robert Maskant. Dinamo će u trećoj rundi ukrstiti koplja sa Trabzonsporom.