Bundes Liga: Favoriti po planu, trka u troje se nastavlja

Fudbaleri Bajerna i Borusije iz Dortmunda, trijumfovali su u mečevima 9. kola i nastavili borbu u troje sa Leverkuzenom za titulu. Bajern je savladao Majnc kod kuće sa 4-1. Na opšte iznenađenje poveli su gosti golom Parkera u 41. minutu, a sa tim rezultatom se i otišlo na poluvreme. U drugom delu, proradila je Bajernova mašinerija. Golovima Robena u 50. minutu, Milera u 52. i 58. minutu i Mandžukića u 69. domaći, koji su bili bolji rival tokom celog meča dolaze do preokreta i zaslužene pobede.

Borusija je slavila na svom terenu protiv Hanovera, minimalnim rezultatom 1-0. Milioneri su sve dileme rešili još na startu meča, kada je Marko Rojs u 4. minutu sa bele tačke bio precizan, i doneo tri boda svom timu.