Bundesliga: Menhengladbah 4. na tabeli

Privedeno je kraju 10. kolo nemačke Bundeslige. Danas su odigrane poslednje dve utakmice, Borusija Menhengladbah je na svom “Borusia park” stadionu deklasirala ekipu Ajntrahta iz Frankfurta sa 4:1, golove za domaću ekipu su postigli Huan Fernando Arango u 11. i 38. minutu, Patrik Herman u 61. i Rafael u 66. minutu, a za ekipu iz Frankfurta počasni gol je delo Stefana Ajgnera u 15. minutu prvog poluvremena.

U drugoj utakmici odigranoj danas, Frajburg je kao domaćin, na svom “Mage Solar” stadionu ugostio ekipu Hamburger Sport-Ferajna i izgubio sa rezultatom 0:3. Utakmicu su “krasile” katastrofalne greške domaćeg golmana Olivera Baumana, koji je direktni krivac za sva tri gola. Strelci za HSV su bili Maksimiljan Bajster u 37. minutu, Pjer-Mišel Lasoga u 47. i Rafael Van der Vart u 64. minutu.

Frajburg-Hamburger SV 0:3
Borusija Menhengladbah-Ajntraht Frankfurt 4:1