Bundesliga: “Milioneri” deklasirali “Švabe”

Na početku 11. kola Bundeslige sastali su se “Milioneri” iz Dortmunda i “Švabe” iz Štutgarta na “Signal Iduna Park” stadionu. Borusija je ušla u meč sa nadom da mogu kao domaćini savladati uvek neugodni Štutgart, i makar za jedan dan preuzeti prvo mesto na tabeli. Gosti su u Dortmund došli sa nadom da mogu napredovati sa 9. mesta.

“Švabe” su dobro krenule i već u 13. minutu stižu do vođstva preko Karima Haguija, posle tog primljenog gola domaćin se budi i zadovoljstvo gostiju splašnjava u 19. minutu kad domaćin izjednačuje rezultat golom Sokratisa Papastatopulosa. Tri munuta kasnije, u 22. minutu, Marko Rojs donosi prednost Borusiji od 2:1. Tim rezultatom se završilo prvo poluvreme. U nastavku domaćin kreće da dokusuri već grogiranog protivnika, pa Robert Levandovski daje 2 gola za dva minuta, u 54. i 56. minutu. U 72. minutu Levandovski postiže svoj het-trik i povećava rezultat na 5:1. Konačni rezultat i završni udarac “Švabama” zadaje Pijer-Emerik Aubamejang u 81. minutu i tim golom postavlja konačan rezultat od 6:1 za “Milionere”. Ovom pobedom, Borusija je zauzela 1. mesto na tabeli, makar do sutrašnjih utakmica.

20:30 Borusija Dortmund-VFB Štutgart 6:1