Bundesliga: Podela bodova između Hamburgera i Štutgarta, Volfsburg teško na gostovanju

Poslednje dve utakmice privele su kraju 9. kolo Bundeslige. Hamburger i Štutgart su podelili bodove, u utakmici koja je obilovala golovima i sa jedne i sa druge strane. Rezultat je na kraju bio 3:3. Strelci za Hamburger su bili Pijer-Mišel Lasoga u 22. minutu, Maksimilian Baister u 55. i Rafael Van der Vart u 67. minutu. Za Štutgart mrežu su pogađali Aleksandru Maksim u 3. minutu, Kristijan Gentner u 37. i Vedad Ibišević u 76. minutu. Viđen je i jedan crveni karton koji je dobio Antonio Ridiger, fudbaler Štutgarta u 84. minutu.

U drugoj i poslednjoj utakmici ovoga kola, Volfsburg je na, ispostavilo se, teškom gostovanju Augsburgu, uzeo tri boda. Rezultat je bio 1:2 za Volfsburg, uz 5 žutih kartona na veoma zanimljivom meču. Gol za Augsburg je dao Tobajas Verner u 11. minutu, a za Volfsburg u listu strelaca su se upisali Maksimilijan Arnold u 35. minutu i Luiz Gustavo u 42. minutu prvog poluvremena.