Bundesligaški fantomi

O fantomskom golu Štefana Kislinga brujala je sinoć čitava Evropa, na meču Hofenhajm – Leverkuzen, iskusni napadač je u 70. minutu na asistenciju Kastra zatresao mrežu, ali sa spoljašnje strane, međutim sudiji Feliksu Brihu sasvim dovoljno da se obruka – pokazao je na centar.

Nije Bundesliga ni ranije bila imuna na slične greške arbitara, tako je minhenski Bajern posttigao gol pre devetnaest godina. Žrtva Bavaraca bio je pokrajinski rival Nirnberg, a situacija je još neverovatnija. Tada je gol “postigao” nemački reprezentativac, Tomas Helmer, kolega na golu “elfa” Andreas Kepke i ostali igrači Nirnberga ostali su u neverici.

Ipak, kako bi pravda bila zadovoljena, rukovodstvo lige je odlučilo da ovaj meč poništi i odigra drugi, možda to bude plan delovanja i u ovom slučaju.

Ni u “Cvajti” nije bolje, pre tri godine u duelu Duisburga i Frankfurta, “zebre” su slavile sa 5:0, a petardu je kompletirao Tifert, nepostojećim golom deset minuta pre kraja.

Uprava poraženog tima se nakon toga našalila na sopstveni račun, organizovali su nagradnu igru:

“Ko pogodi prečku sa 18 metara, a lopta se odbije van gola, dobija besplatnu kartu”, piše na sajtu Frankfurta.