Crno-beli razbili maler, raspoloženi Andrić i Milutinov doneli pobedu

Partizan NIS – Metalac Farmakom 84:77(12:23; 22:22; 25:12; 25:20)
Košarkaši Partizana prekinuli su seriju loših rezultata pobedom nad Metalcem u petom kolu ABA lige. Crno-beli slavili su u neizvesnom meču pred oko dve i po hiljade gledalaca.

Meč u “Pioniru” otvoren je boljom formom Metalca, predvođenog Nemanjom Todorovićem u  napadu. U igri u kojoj su oba tima forsirala loptu pod koš, gosti su imali jasnu taktiku – bez lako primljenih poena, što se oslikalo većim brojem ličnih grešaka i slobodnih bacanja za protivnika.

Dobar start crvenima je ulio sigurnost, a plejmejker Ljubičić je svojim “basketaškim” stilom stvarao dosta problema bekovima Beograđana, pre svega Dalou. Loš šut na početku ostao je nesiguran tokom većeg dela meča, tek pred kraj je proradio, pre svega Andrićev. Individualnim akcijama ili jednostavnom igrom dva na dva Valjevci su došli do dvocifrene prednosti. Vujošević je u tom periodu brojnim izmenama tražio raspoloženog igrača, ali to nije uspeo do kraja poluvremena.

Porozna odbrana je slabo reagovala na razigrane goste i većim delom druge četvrtine rezultatska klackalica je stajala na neočekivanih šesnaest razlike za debitante u ABA ligi koji su nagovestili da bi na ovom gostovanju mogli i do pobede. Tek mini serijom (trojka Andrića i poeni Bogdanovića iz kontre) domaći tim je stigao do podnošljivije razlike koja je na poluvremenu bila -11 (34:45).
Početak nastavka doneo je novi niz Partizana, četiri puta uzastopno su Gagić, Milutinov, Murić i Tepić postizali po koš uz dodatno bacanje i topili minus. Na drugoj strani agresivnom zonskom odbranom su terali goste na greške i nerezonske šuteve što je otvaralo mesta za kontre. Nakon pet minuta u nastavku, Partizan je stigao do prvog egala, a trojkom Andrića i do prvog vođstva nakon gotovo 28 minuta. Tada je igru Metalca preuzeo iskusni Bakić, individualnim rešenjima je održao priključak svog tima. Ipak, treću deonicu je Partizan dobio sa trinaest razlike.
Nakon desetine promašenih šuteva Partizana za tri, Mihajlo Andrić je proradio i napravio rezultatsku prevagu. Do kraja su “crno-beli” držali blago odstojanje i izbegli neizvesnost u samom finišu. Teška pobeda – “na mišiće”.

Andrić je u domaćem timu bio najbolji pojedinac ubacivši 18 poena, Milutinov je ubacio poen manje. U gostujućem timu najefikasniji bili su Kutlešić i Todorović sa po 12 ubačenih koševa.

Duhovitost
Na severnom delu hale “Pionir” je tokom meča stajao transparent sa aluzijom na ime gostiju “Uvek panker, nikad metalac”