Crvena zvezda – Budućnost 74:64 (23:18; 19:15; 23:9; 9:22)

Crvena zvezda – Budućnost 65:42 (23:18; 19:15; 23:9)

U prvoj četvrtini nije viđeno puno uspešnih pozicionih napada, treneri oba tima izmenama su tražili dobitnu kombinaciju dok se igralo koš za koš. O tome najbolje svedoči činjenica da je Radonjić već tada isprobao svih devet iskusnijih prvotimaca. Vođstvo ni jednog od timova nije prelazilo jedan posed izuzev samog finiša kada je Dženkins nakon ulaza položio loptu za 23:18.

Većina druge deonice protekla je u znaku domaćina, dobrom odbranom i efikasnošću su došli do dvocifrene prednosti, a rampa Dženkinsa je i atmosferu na tribinam podigla za jedan stepen. Ipak, “Đetići” su se nakon tajm-auta povratili i minus sa maksimalnih 13 spustili do devet na poluvremenu 42:33.

Odbrana je donela ključnu prednost nakon odmora, Crnogorci izuzev trojke Popovića pet minuta nisu znali za koš. Vođstvo Zvezde bilo bi i veće od tada maksimalnih 16 razlike da nije bilo brzopletosti u napadu. Budućnost se mučila, a ređali su neprecizn šutevi za tri poena, jedino je kapiten Popović ponovo pogodio.

Prethodno je Dženkins digao pionir na noge trojkom za prvo vođstvo od preko 20 razlike. U tom periodu minute za crveno-bele je dobio i mladi Tejić, nešto kasnije na kratko i Stojanović. Četvrtina u kojoj su gosti postigli svega devet poena, 65:42.

Salve zvižduka izazvala je sudijska odluka da dosude nesportaku grešku Rašku Katiću nakon što je Ivanović udario u njega i pao na parket uz bolni krik. Razigrao se Akindele, tamnoputi centar Budućnosti, pridružio mu se i Subotić i dobrom serijom istopili su minus na 13 razlike. Tadija Dragićević je u tim momentima “pokvario” četiri napada što je pomoglo požrtvovanim gostima, ono što im nije išlo na ruku je realizacija slobodnih bacanja nešto ispod maksimuma. Na dva minuta do kraja, Vitkovac je upravo sa penala smanjio na minus deset, ali u sledećem napadu je Raško Katić polaganjem otklonio sve dileme. Krajnji rezultat 74:64, nedovoljno slatka pobeda Zvezde, ali ipak osveta za poraz u “Morači”.

Crvena zvezda: Rebić, Lazić, Blažič 8, Simonović 5, Marjanović 6, Radenović 10, Katić 16, Tejić 1, Nelson 14, Dženkins 10, Stojanović, Dragićević 4

Budućnost: Šehović 5, Mihailović 2, Subotić 10, Vitkovac 10, Protić 6, Popović 10, Akindele12, Ivanović 5, Ćapin, Koleman 4. Nisu igrali: Komadina, Mugoša