Crvena zvezda imala igru ali ne i hrabrosti da pobedi 86:90

Na samom početku meča tim menadžer Crvene zvezde Nebojša Ilić uručio je Vladimiru Jankoviću dres i uramljenu fotografiju, na taj način crveno beli odlučili su da ukažu poštovanje njegovom pokojnom ocu Bobanu Jankoviću koji je sa velikim uspehom nosio dres Crvene zvezde.

Crvena zvezda uspešno odoleva napadima Panatanaikosa, u prvoj četvrtini i na samom početku druge u redovima zelenih raspoloženi za igru samo igrači na centarskim pozicijama. Gosti su vidno pod utiskom atmosfere i glasne pesme kojom sa tribina Delije bodre svoj tim, što je uslovilo veliki broj grešaka u odbrani. Katić za sada uspešno vodi bitku sa centrima Panatanaikosa. Isfrustrirani Pedulakis Algiris čestim izmenama pokušava da vrati u igru svoje igrače. Nakon trojke Marka simonovića i blokade Bobana Marjanovića u 18 minutu meča na tribinama nastaje delirijum. Rezultat na semaforu 46:33 za Crvenu zvezdu. U prva dva kvartala Jaka Blažić zadavao je velike glavobolje odbrani Panatanaikosa. Crvena zvezda zahvaljujući odličnom šutu i sjajnoj kolektivnoj košarci koju su izabranici Dejana Radonjića prikazali u prvom poluvremenu, na poluvreme odlaze sa velikom prednošću
48:33.

Na samom početku drugog poluvremena, košarkaši Crvene zvezde napravili su nekoliko brzopletih grešaka, bez rešenja u napadu bili su košarkaši crvene zvezde, Panatanaikos je u prva tri minuta napravio seriju od 0:8 i brzo su se zeleni spustili na minus 7. Poenima Papasa u petnaestom minutu Grci se spustaju na tri poena, u sledećem napadu Radenović uspeva da pogodi koš i donese prve poene Zvezdi u drugom poluvremenu. Pohvatali su crveno beli konce i uspostavili kontrolu u igri. u 28 minutu meča, nošeni fantastičnom podrškom sa tribina, košarkaši Zvezde ponovo dolaze do dvocifrene prednosti. Poslednji napad u trećoj deonici imali su košarkaši Panatanaikosa, nisu uspeli da ga realizuju. U poslednju četvrtinu Zvezda ulazi uz prednost 56:48.

Poslednju četvrtinu otvorila je trojkom Dženkinsa, što je dovelo do nove erupcije sa tribina. Usledila je odlična odbrana beograđana, nakon čega je Dženkins brzopleto fauliran. Treba pomenuti da Dženkins igra partiju Života, u 33 minutu meča Dženkins upisuje četvrtu ukradenu loptu. Na semaforu je pisalo 62:51. Videli smo nekoliko lako izgubljenih lopti u domaćoj ekipi, uzvratili su im i gosti koji su napravili grešku u koracima u par navrata. Dosta muke za Zvezdine košarkaše u drugom poluvremenu, veoma teško dolaze izabranici Dejana Radonjića do šuta, prate ih i problemi sa linije za slobodna bacanja. Pao uz dobru odbranu raspoložen i u napadu, stižu na četiri poena zaostatka na tri ipo minuta pre kraja, poenima katića sa linije za slobodna bacanja, ponovo prednost od šest poena za Crvenu zvezdu. Polovičan je Mačiulis, dva ipo minuta do kraja utakmice crvena zvezda ima tri poena prednosti, nakon promašaja Šilba, Katić skače i odlazi na liniju za slobodna bacanja, gde je kao i Mačiulis bio polovičan. Trojkom Dijamantidisa Pao se spušta na jedan poen zaostatka, Blažić je u sledećem napadu bio neuspešan, da bi Papas sa druge strane istrčao kontru i pogodio za dva uz faul i tako doneo prvo vođstvo Panatanaikosu od 67:69. Koševima Radenovića, Zvezda u poslednji minut ulazi uz zaostatak od samo 2 poena. 23 sekundi pre kraja meča Dijamantidis je promašio slobodno bacanje, ali je zbog predmeta koji su bili na terenu dobio nagradu od sudije da to bacanje ponovi. Tri poena prednosti za Panatanaikos. Uzbuđenje svim navijačima doneo je Blejk Šilb, koji je 10 sekundi pre kraja meča trojkom poravnao rezultat 74:74. Igraće se produžetak. Biće ovo drugi put da košarkaši Panatanaikosa ove sezone u Evroligi igraju produžetke, prvi put su izgubili.

U produžetku čvrsta odbrana na obe strane Pokušavali su gosti preko iskusnog Batista da probiju odbranu preko Mitrovića što im je polzilo za rukom. dva ipo minuta pre kraja produžetka crveno beli imali su minus od četiri poena.  Sramežljivo su košarkaši Zvezde igrali u produžetku bez hrabrosti u završnici. Do momenta kada je Jaka Blažić  ukrao loptu i pogodio za dva poena. minut ipo pre kraja, samo dva poena prednosti za Panatanaikos.
Crveno beli pokušavali su da uspostave kontrolu u odbrani, koja im je bila preko potrebna na putu ka pobedi. 86:88 stajalo je na semaforu trideset sekundi pre kraja meča, nakon promašaja igrača Panatanaikosa, loše su odreagovali košarkaši Zvezde u odbrani te su nakon skoka Grci ponovo na plus četiri. Šest sekundi do kraja, Mitrović na liniji za slobodna bacanja, bio je neuspešan, na kraju meča 86:90 za košarkaše Panatanaikosa.

Imali su crveno beli svoju šansu u više navrata ali je nisu iskoristili. I na kraju ovog uzbudljivog meča radovali su se možda ne bolji, ali iskusniji Grci.

-Šteta što nismo pobedili, kada je bilo najpotrebnije, iskustvo na strani  Panatanaikosa je preovladalo, mi naše šanse nismo iskoristili. Činimi se da ukoliko nastavimo u ovom ritmu možemo da budemo zadovoljni. Rekao je Radonjić Nakon meča

Crvena Zvezda: Cvetković, Mitrović 2, Lazić, Blažić 14, Simonović 7, Marjanović 4, Radenović 10, Katić 12, Ristić, Nelson 1, Dženkins 17,  Šilb 19.

Panatanaikos: Bramos 9, Kari, Batist 13, Fotcis,  Ukić Lazme 7, Mavrokefalides 7, Diamantidis 12,  Gist 2, Papas 26, Jaknović, Maculis 14.