Crvena Zvezda jalovom igrom do eliminacije iz Evrope

Crvena Zvezda eliminisana je iz kvalifikacija za Ligu Evrope posle vešerašnjih 0-0 (ukupno 1-3) na Marakani.

Crveno – beli su počeli meč veoma dobro, strpljivom igrom pokušavali su da dođu do gola, ali jalova igra u završnici akcija koštala je Crvenu Zvezdu eventualnog prolaska u baraž. Propustila je Zvezda u prvom poluvremenu i previše izglednih prilika, prvo Ninković koji je sa pet metara gađao pravo u golmana Ukrajinaca u 17. minutu, a zatim i Vešović koji minut kasnije kada je uspeo samo da plasira loptu sa desne strane iskosa pravo u golmana. I onda najveća prilika za Zvezdu u 44.minutu. Na samoj ivici šesnaesterca oboren je Ninković, sudija bez razmišljanja pokazuje na belu tačku, a Milijaš sa penala šalje loptu pravo u golmana Bezotosnija.

Ovaj trenutak kao da je prelomio meč, pošto su igrači Crvene Zvezde u drugom poluvremenu delovali totalno demoralisano. Imala je Zvezda u nastavku igre konstantno inicijativu, ali nisu uspevali da urade ništa konkretno pred golom Ukrajinaca. Na trenutke je bilo mučno gledati crveno – bele koji u nekim većini drugog dela igre nisu imali rešenja u napadu. Pasovi i prodori su delovali veoma sporo, pa Ukrajinci nisu imali nekih većih problema da privedu meč kraju bez primljenog gola.

Na ovaj način crveno – beli su se oprostili od evrope već početkom avgusta, i sada Crvenoj Zvezdi preostaje da svoje snage usmeri ka domaćem šampionatu i pokuša da prekine dominaciju večitog rivala, što je po rečima Uprave i cilj ove sezone. A što se Evrope tiče na nju će navijači Crvene Zvezde, koji su večeras još jednom položili ispit (njih oko 40.000), morati malo da sačekaju, pošto ono što su njihovi miljenici pružili u ovom evropskom ciklusu jeste miljama daleko od ozbiljnog evropskog fudbala kakvom Crvena Zvezda teži.