Zvezdina serija se nastavlja

Crvena zvezda – Krka 78:65 (19:15; 19:13; 17:15; 23:22)

Oleksandar Lipovij, ukrajinski reprezentativac po prvi put se našao u sastavu Crvene zvezde, a domaći navijači su ga prilikom predstavljanja timova, pozdravili glasnije od ostalih, a dobio je ovacije i po ulasku u igru.

Crvena zvezda u Pioniru dočekuje ekipu, koju je u prvom meču savladala rezultatom 69:78. Organizator meča odlučio je da ulaz za dame bude besplatan.

Mlak početak domaćih iskoristila je Krka, predvođena uvek motivisanim kapitenom Edom Murićem da povede. Nakon tajm auta Radonjića, Zvezda je zaigrala čvršće u odbrani, što je donelo brži i efikasniji napad, pa su gosti dugo ostali na postignutih 12 poena. Njihovu šutersku agoniju je tek nakon četiri minuta prekinuo Jaka Klobučar trojkom sa osam metara.

U drugom delu Zvezda je povećala razliku, Slovenci su poene davali samo preko Pavića i očajničkom trojkom centra Bukera. U odbrani su pokušali da učine više zonom, ali do smanjenja zaostatka su došli više uz pad rezona “crveno-belih”. Na poluvremenu solidnih deset razlike 38:28.

Kada je Marjanović u igri, zamisao gostujućeg trenera Džikića bila je da centri izlaze visoko u napadu i time izvlače peticu Zvezde što im je ostavljalo veći manevarski prostor. Ipak, ni to nije donelo veće smanjenje minusa. U relativno mirnoj deonici, Beograđani su donekle uvećali prednost sa poluvremena 55:44.

Jasmin Hukić je sa dve uzastopne trojke napravio mini seriju i naterao Radonjića da uzme minut odmora.
Krka je ponovo iskoristila prazan hod Zvezde da se pet minuta pre kraja primakne na minus šest. Džikić je za finiš smislio plan kako bi iznenadio pomalo nezainteresovanog protivnika, ali Zvezda je u tim trenucima dobrom odbranom i kontrama idefinitivno prelomila meč. Raško Katić je u ovom meču bio nerešiva enigma za protivnika, a šansu u finišu je dobio i mladi Stefan Lazarević.