Dotmundu Rurski derbi, Bavarci strepeli, ali ipak pobedili

U Nemačkoj je danas u centru pažnje bio veliki fudbalski derbi Rurske regije, između Šalkea i Dortmunda. U fantastičnoj atmosferi u Gelzerkirhenu, poveli su gosti u 10. minutu golom Aubamejanga. U 30. minutu možda i detalj koji je prelomio meč, dosuđen je penal za Šalke, ali je Boateng bio neprecizan. Borusija je kaznila ovaj promašaj u 51. minutu kada je Nuri Sahin duplirao vodstvo. Šalke golom Mejera u 63. minutu smanjuje rezultat, ali Blažčikovski u 74. minutu postiže gol za goste i postavlja konačnih 3-1.

Bajern je uz mnogo više muke nego što se očekivalo pobedio Hertu, rezultatom 3-2. Poveli su gosti, golom Ramosa u 4. minutu. Do poluvremena Bajern uspeva da izjednači preko Mandžukića u 30. minutu. U drugom delu igre Bajern sa dva brza gola, Mandžukića u 51. minutu i Gecea u 54. minutu, postavlja stvari na svoje mesto, ali gosti ipak uspevaju da dođu golom Ben-Hatira u 58. minutu do drugog gola, i učine finiš meča uzbudljivim. Za nešto više ipak nisu imali snage, pa su bodovi ostali u Minhenu.

Leverkuzen – Augzburg 2:1
Bajern – Herta 3:2
Hanover – Hofenhajm 1:4
Majnc – Braunšvajg 2:0
Šalke – Borusija Dortmund 1:3
Volfsburg – Verder 3:0