EVROBASKET: “Kockasti” sigurni protiv Finaca

Košarkaši Hrvatske startovali su ubedljivim trijumfom nad reprezentacijom Finske u drugoj fazi Evropskog Prvenstva u Sloveniji, rezultatom 88-63 (17-11, 22-9, 24-18,25-25).

Hrvatska je ušla od samog starta ozbiljnije u meč, šut ih je dobro služio u prve dve četvrtine, a zahvaljujući dobroj odbrani, Hrvati su uspeli već sredinom druge četvrtine da naprave, ispostavilo se, za Fince nedostižnih 15 koševa razlike. Kako je meč odmicao Hrvatska je igrala sve sigurnije, dok Finci, koji su možda i najveće iznenađenje od timova koji su prošli u drugu fazu, danas nisu uspeli da pruže ni deo od onih partija koje su ih tu i dovele . U Poslednjoj četvrtini, kako to uglavnom i biva, Hrvatska je malo spustila ritam u odbrani, pa je na obe strane viđeno ukupno 50 koševa u poslednjoj deonici. Najefikasniji u redovima Hrvatske bio je Damjan Rudež sa 17 poena, dok je Bogdanović ubacio 15 koševa. U redovima Finske najefikasniji i jedini igrač sa dvocifrenim učinkom je bio Šon Haf sa 10 poena.

Hrvatskoj je ovo prvi trijumf u drugoj fazi, i uz pobedu i poraz koji su preneli iz prve faze, imaju 5 bodova, čime su ne samo povećali šanse za plasman u četvrtfinale, već ostali u trci za viši plasman u grupi, što bi trebalo da znači i lakši protivnik u nokaut fazi, mada će ključne mečeve za neki ozbiljniji plasman igrati u preostala dva meča protiv Grčke i Italije.