EVROBASKET: Orlovi odleteli u četvrtfinale 77:65

Srbija je najbolja kada igra protiv jakih ekipa.
Malo ko je očekivao ovako dominantnu igru reprezentacije Srbije, kakvu su izabranici Dude Ivkovića prikazali u 40 minuta meča protiv Francuske.

Košarkaši Srbije, uspeli su da pobede favorizovanu Francusku, što je nakon poraza od Ukrajine nekima delovalo kao nemoguća misija.

Selektor Srbije Duda Ivković odlično je uspeo da pripremi naše košarkaše koji su potpuno nadigrali Fransusku.

Srbija 77:65 Francuska.

Prvi minuti meča protekli su u znaku duela centara, Krstića i Ažinse. Oni su u prva minuta dali po četiri poena. U narednim napadima, oba tima su imala slabu realizaciju, ali je Nedović pogodio za tri poena. U četvrtom minutu povela je Srbija sa 9:5,a ali je Parker smanjio na 9:7.

Pri kraju prve četvrtine u odbrani se odlično pokazao Kalinić dok je u napadu francuze iznenadio centar naše reprezentacije Vladimir Štimac
Na kraju prve četvrtine 19:17

U drugoj četvrtini , Francuzi su izjednačili, a tome su doprineli promašaji Srbije sa linije slobodnih bacanja. Košarkaši Srbije su imali dosta problema sa linije slobodnih bacanja ali Francuzi to nisu uspevali da drastično kazne, najviše zbog dobre igre u odbrani i dominaciji u skoku.

Treću četvrtinu je trojkom otvorio Nedović koja je našim košarkašima ulila samopouzdanje za bolju igru u trećoj deonici. Da to nije čista slučajnost Nedović je pokazao u još par navrata, kada je bukvalno na kolena bacio NBA Superzvezdu Tonija Parkera.

Poslednja četvrtina počela je poenima Bogdanovića, za vođstvo od 63:52. Prednost je povećao kapiten Krstić, 19. poenom za 68:56. A onda je usledila minjevita akcija Nedovića i zakucavanje za 70:56. Nedović je dobro igrao i u odbrani, iznudivši prekršaj Parkera 2 minuta pre kraja,  koji je istrčao kontru posle loše odigrane kombinacije naših igrača u napadu. Zatim je Nedović pogodio za tri poena i vođstvo od 75:65, na 2:20 minuta do kraja.

Košarkaši Srbije pokazali su svoje drugo lice i utakmicu sa Ukrajinom stavili iza sebe.
Ovom pobedom, košarkaši Srbije obezbedili su prvo mesto u grupi E, koje ih vodi u četvrt finale Evropskog prvenstva.

Srbija – Francuska 77:65 (19:17, 19:14, 22:20, 17:14)

Srbija: Nedović 17, Krstić Nem, Micić 2, Bogdanović 14 (5sk), Bjelica 7 (4sk, 3as), Kalinić 2 (8sk), Gagić 8 (5sk), Krstić Nen. 19 (4sk, 4as), Anđušić, Katić, Štimac 8 (6sk)

Francuska: Lovernj 1, Batum 12 (7sk), Dio 3 (5sk), Petro 1, Kaudi, Parker 10 (5as), Ertel, Pjetrus, De Kolo 12, Diao 12 (5sk), Ažansa 12, Želabal 2