Neefikasnost u završnici koštala Zvezdu pobede KRAJ: 74:78

Crvena zvezda – Nižnji Novgorod 74:78 58:55 (16:23; 25:17; 17:15; 16:23)

U Poslednjem meču grupe L Last 32 faze Evrokupa, Crvena zvezda dočekuje Novgorod, jedinu ekipu koja je savladala crveno bele u dosadašnjem toku Evrokupa.

Rusi su odmah po početku meča dokazali reputaciju dobrog defanzivnog i skakačkog tima. Zatvorili su reket i održavali minimalnu prednost tokom većeg dela prve četvrtine. U napadu Nižnjeg sa beka je ton davao Panin, a iskusni Brezec demonstrirao preciznost šuta. Dejan Radonjić nije imao strpljenja za visoke igrače, Marjanović je izašao nakon minuta, a Katić se vratio na klupu posle tri, nakon prve greške u napadu, Radenović je ustupio mesto Dragićeviću. Pozitivan pomak su slobodna bacanja, “crveno-beli” su pogodili svih deset. Ipak, ta četvrtina je završena maksimalnom prednošću gostiju 23:16.

Nemoć Zvezde u napadu donekle je neutralisao Dženkins individualnim rešenjima u napadu. U tom periodu, ruski tim je dosta mašio, ali i hvatao lopte u napadu. Koškanje Katića i Brezeca u 13. minutu je brzo zaustavljeno, ali je nekoliko napada nakon toga sadržalo dozu batinanja. Radonjić je pronašao novo taktičko rešenje, u igru je uveo Tejića, Nelson i Dženkins su proradili ia linije 6,75, dovoljno za minimalnu prednost Zvezde. Na drugoj strani raspucao se Antonov, u minutu pre odmora Marjanović je realizovao dva bacanja, zatim imao i ofanzivni skok uz poene i dodatno bacanje, doneo prednost Zvezdi 41:37. Gubanov je trojkom smanjio za 41:40 na poluvremenu.

Gosti su bolje otvorili treću deonicu, trojkama Antonova i Brezeca, ali i generalno boljom napadačkom igrom, došli su do vođstva 51:45. Zvezdi nekad ni drugi i treći napad nije bio dovoljan da poentira. Zvezda je tek pri kraju ove neefikasne četvrtine povratila prednost, Nelson je dva puta bio precizan, a Simonović u poslednjoj sekundi pogodio trojku iz svog trećeg pokušaja u ovom delu igre.

Neefikasnost i prazan hod u igri u poslednjih deset minuta je naterala Radonjića da vrati Dženkinsa u igru, uprkos opterećujućih četiri faula. Potez se isplatio jer je on na tri i po minuta do kraja ukrao loptu i poentirao, a zatim je i Nelson učinio isto za vođstvo 66:64. Ročesti je pogodio trojku za novu prednost Rusa, došlo je do rezultatske klackalice u završnim minutima. Razliku je napravio Panin ukravši loptu Katiću, a na 38 sekundi pre kraja, Antonov je pogodio za plus tri. U sledećem napadu Antonov je izblokirao Dženkinsa nakon ulaza, a mrtva lopta pripala je Zvezdi. U sledećem napadu Dženkins je išao da iznudi faul pri polaganju, ali lopta je skliznula napolje. Oba bacanja je pogodio Amerikanac i na 17.5 do kraja sekundi je fauliran Ročesti. Levoruki plej je promašio prvo, zatim pogodio. U poslesnjem napadu Dženkins je izjednačio ali Antonov je definitivno poslednjim poenom s distance, za 76:74 i definitivno izrastao u junaka meča. Nakon greške Zvezde pri izvođenju, Ročesti je sa dva poena postavio konačan rezultat.