Evrokup: Radnički blizu iznenađenja ali bez pobede

U svom debitantskom meču u Evrokupu Radnički je ostavio dobar utisak, ali za nešto više nije imao snage. Predvođeni sjajnim MekKolumom koji je upisao 27 poena, Panionios je upisao svoju prvu pobedu u grupi H Evrokupa. Panionios 77:72 Radnički Kragujevac.

Panionios je bolje otvorio meč, sa četiri vezana poena Duvnjaka dolaze do prednosti od 6:0, onda na scenu stupa mladost Nikole Kalinića i iskustvo Silija koji su serijom od 9:0 doneli prvo vođstvo Radničkom od 6:9. Panionios je u nastavku meča imao veoma loš šut iz igre, pogodivši samo 4 od prvih 15 šuteva. Na poluvreme su ipak otišli uz minimalnu prednost 28:25.
U trećoj četvrtini videli smo rezultatsku klackalicu. Trojka Mlađana i polaganje Jovića vratili su prednost Radničkom, da bi nekoliko trenutaka kasnije Milburn ponovo izjednačio rezultat.
Dobrom igrom Save Lešića i Balmazovića, Radnički je nakon tri četvrtine imao prednost od 44:48. U četvrtoj četvrtini Panionios je zaigrao mnogo angažovanije u odbrani, što je rezultiralo serijom od 14:0. Sedam minuta pre kraja meča domaći su imali prvu osetniju prednost 56:48. Radnički za povratak nije imao snage, na kraju je rezultat bio 77:72.

Najefikasniji kod domaćih bio je Erik MekKolum sa 27 upisanih poena, pored njega zapažen je bio i Duvnjak sa 19 poena. U Radničkom Mlađan je postigao 16 poena, Jaro i Sili postigli su po 14 poena.