Evroliga: Bajern silan u Poljskoj,Olimpijakos se mučio…

Danas su odigrana preostala dva meča u grupi C. Bajern je na gostovanju u Poljskoj lagano savladao Zelenu Goru 94:73, a Olimpijakos kod kuće uz dosta muke savladao Unikahu.

Bajern Minhen je na premijeri u Evroligi imao  debi snova. Odmah u prvom poluvremenu Nemci su krenuli silovito i sa deset vezanih poena Nihada Đedovića otišli na dvocifrenu prednost koja je na kraju prvog poluvremena iznosila 20 razlike (28:48). U naredne dve četvrtine Bajern je samo održavao prednost a Zelena Gora nije uspela ni u jednom trenutku da spusti prednost protivnika ispod 12 poena. U Bajernu je najefikasniji bio Trutman sa 19 (9/9 iz igre) , Đedović je postigao 17, bivši krilni centar Crvene zvezde, Boris  Savović je ubacio 15 poena, takođe je zabeležio i četiri skoka. Brajant je imao 13, a Dilejni 10 poena. Kod Poljaka  su se istakli Voker i Zamojski sa po 11 poena.

Olimpijakos je uspešno startovao u  novoj sezoni pošto je kod kuće savladao Unikahu 69:61. Meč je bio veoma uzbudljiv sa mnogo preokreta. Igralo se u serijama, gosti su u pojedinim trenutcima imali prednost od 12 poena, ali je na kraju presudila četvrta četvrtina u kojoj su Atinjani ubacili 25 poena i uspeli da pobede žilave Špance. Grci su imali čak 21 asistenciju što je zaista fantastičan učinak. Pored sjajne timske igre, Olimpijakos je  služio šut za tri poena (11 od 26). Najefikasniji u timu su bili Spanulis i Pitvej sa po 13 poena, Lojeski sa 12 i Princezis sa 9 ubačenih poena. Danston je imao 7 skokova, a Sajmons jedan više. Kod gostiju su se istakli Fran Faskez koji je pored 12 poena imao i 10 skokova, a Zoran Dragić je zabeležio isti broj poena. Srpski reprezentativac Vladimir Štimac je uspeo da zabeleži samo 1 poen i 2 skoka za 9 minuta provedenih na terenu.