Evroliga: Crveno beli bez pobede u Nokija areni 96:82

Crvena zvezda nije uspela da upiše svoju prvu pobedu u Evroligi nakon četrnaest godina, od njih je bio bolji Makabi, koji je u Izraelu potpuno nadigrao Crveno bele, koji se nisu najbolje odgovorili agresivnoj odbrani, što je rezultiralo sa mnogo izgubljenih lopti i neporebnog šuta sa linije za 3 poena.

Crvena zvezda je ovaj meč otvorila sa dosta problema u napadu, prve poene zabeležio je Šilb, sa linije za slobodna bacanja dok igrači zvezde tri minuta nisu uspeli da uspešno upute šut ka košu izraelaca, koji su sa druge strane vezali dve trojke. Nakon četiri minuta igre rezultat je bio 6:6. Brza udvajanja pri prenosu lopte uslovila su izgubljene lopte,  izabranici Dejana Radonjića nailzili su na probleme u odbrani, pa je rezultat nakon osmog minuta iznosio 18:12. David Blu je u sledećem napadu pogodio trojku, treću za Makabi, crveno beli nisu pogodili ni jednu do sada. Na kraju prve četvrtine rezultat 21:14.

U trinaestom minutu meča domaći su prvi put došli do dvocifrene prednosti, najviše zahvaljujući dobroj igri u odbrani, Dejan Radonjić je bio prinuđen da zatraži tajm aut.
Odlično su crveno beli  zaigrali u nastavku druge četvrtine, dobra igra u odbrani dala je rezultate u napadu, beograđani se spuštaju na samo minus 5, ovog puta David Blat je bio primoran da uzme minut odmora. crveno beli ipak nisu uspeli da tu dobru igru kapitalizuju do kraja četvrtine.

Makabi je vezao dve trojke na samom početku treće četvrtine, i svoju prednost povećao na 17 poena. Bezidejna igra Crvene zvezde u napadu, bez šuta za tri poena 0-8, nakon četiri minuta treće deonice Makabi se popeo na devetnaest poena prednosti.
Marko Simonović pogodio je prvu trojku za Crvenu zvezdu u 25 minutu meča, odmah u sledećem napadu usledila je i druga trojka istog igrača. U nastavku četvrtine Izraelci su na svaki pogodak Crveno belih imali spreman odgovor. Na 2 minuta pre kraja trećeg perioda rezultat je bio 67:52. Na  kratku pauzu, Makabi odlazi rezultatom 73:56 sa znatno boljim šutem iz igre.

Izraelci su četvrtu četvrtinu otvorili veoma raspoloženo, dobra igra u napadu i odbrani naterala je beograđane na dvocifren broj izgubljenih lopti. Nakon dve vezane izgubljene lopte Makabija, Jaka blažić je kaznio izabranike Davida Blata atraktivnim zakucavanjem. U  38 minutu Crveno beli su smanjili na 13 poena, Rajs je u sledećem napadu trojkom uz faul doneo Makabiju ponovo plus 16. Dženkins je n 1:40 pre kraj meča trojkom spustio na 11 poena, poenima Rikija Hikmana, za plus jedanaest, na trideset sekundi pre kraja meča otklonjene su sve dileme oko pobednika u ovom meču, na kraju  96:82  za Makabi.

Makabi: Rajs 6, Džejms 13, Smit 17, Hikman 10, Ingliš 17, Tajus, Pini, Koen, Ohajon 10, Blu 11, Landsberg, Skorcijanitis 13.

Crvena zvezda: Mitrović, Cvetković, Lazić 4, Blažić 17, Simonović 6, Marjanović 20, Radenović 10, Katić 2, Ristić, Nelson 10, Dženkins 11, Šilb 2.