Evroliga: Kuća prošetala kroz Viljnus

Pred oko šest ipo hiljada ljudi, u Simens areni košarkaši Kuće Laboral ubedljivo su slavili protiv domaćina, ekipe Ljetuvos Ritasa . Igrači Litvanske ekipe držali su rezultski priključak u meču sve do treće četvrtine, nakon čega pitanje pobednika nije dovođeno u pitanje. Rezultat na kraju meča bio je 64:85
Najzaslužniji za pobedu gostiju bio je Andreas Noćioni, koji je za 30 minuta, koliko je proveo na parketu ubacio 20 poena,  odličnu partiju pružio je i Milko Bjelica, novajlija u španskoj ekipi, koji je za 13 minuta provedenih na parketu ubacio 16 poena. U timu iz Viljnusa najzapaženiju partiju pružili su Martinas Gečevičius koji je upisao 14 poena, poen manje postigao je bivši košarkaš Crvene zvezde Omar Kuk.