Evroliga: na otvaranju slavili favoriti (VIDEO)

Na otvaranju sezone očekivano su slavili favoriti, Bamberg je na domaćem terenu savladao ekipu Strazbura ubedljivim rezultatom 84:70. Dok je Galatasaraj  kao gost savladao Montepaski u Firenci, gde će ove godine svoje mečeve igrati klub iz Sijene, rezultatom 75:84

Montepaski je sezonu započeo sa novim trenerom, Markom Krespijem, i samo trojicom igrača iz prošle sezone. Igrači Galatasaraja iskoristili su odličan šut koji ih je pratio u prvom poluvremenu da bi došli do osetnije prednosti, koju su dobrom odbranom čuvali tokom meča. Najefikasniji u Galati bio je Karlos Arojo koji je ubacio 21. poen. Danijel Haket bio je najraspoloženiji u Montepaskiju, upisao je 26. poena, ali nije mogao sam da obezbedi preokret.

Otvorili smo utakmicu na odličan način, odlično smo se pripremili za ovaj meč. Znali smo da će Montepaski imati spremnu odbranu za naš pik en rol, bili smo spremni na udvajanje naših igrača, pre svega Aroja i Gordona, pohvalio bih igrače koji su odlično koristili prostor u napadu, pronalazivši odlične pozicije za šut. U prvoj četvrtini odlično smo branili Haketa i Kartera, što je dovelo do pobede. Rekao je Ataman Ergin.

Detalje sa meča Montepaski – Galatasaraj možete pogledati ovde

Bamberg je opravdao ulogu favorita i ubedljivo savladao debitanta u ovom takmičenju Strazbur. Košarkaši Bamberga iskoristili su seriju od 19-1 u drugoj četvrtini da bi na poluvreme otišli rezultatom 43:29, ovom rezultatu doprineo je odličan skok, kako u odbrani, tako i u napadu.
U nastavku meča Francuski šampion bezuspešno je pokušavao da smanji prednost Bamberga, koji je u svom redu imao inspirisanog Džamara Smita, koji je na svom debiju ubacio 19 poena. Za pobedu Bamberga bila je presudna druga četvrtina u koju su domaći dobili rezultatom 27:8.
Najefikasniji igrači u domaćem timu bili su : Smit sa 19 poena i Anton sa 16
Dok je u ekipi strazbura najzapaženiji bio Aleksis Ažinsa koji je ubacio takođe 19 poena.

Najvažnije za nas je da smo upisali pobedu u prvom meču u sezoni. Svaki meč je važan, imamo samo 10 utakmica da se domognemo drugog kruga Evrolige, moramo da učinimo sve da sa domaćeg terena uvek izađemo kao pobednici.  Večeras smo odigrali dobro u odbrani veći deo utakmice, momci su bili raspoloženi pogađali su sa svih pozicija. Dobro smo kontrolisali skok, da smo im prepustili taj segment igre, mnogo bi teže bilo doći do pobede. Rekao je Zak Vrajt.