Hrabri Partizan još jednom jači od očekivanja! Partizan – Makabi 72:70

Pred oko 13 hiljada navijača, Partizan je u 11. kolu top 16 faze Evrolige dočekao ekipu Makabija.

Evroligaški klasik Partizan dočekao je u lošijem položaju u odnosu na ekipu iz Izraela, “crno-beli” imaju dve pobede iz deset utakmica, pa im je večeras trijumf bio preko potreban.
Partizan – Makabi 72:70 (14:23; 18:18; 16:17; 25:13)

Meč u “Areni” je počeo u iščekivanju prvog izlaskaDavisa Bertransa na parket nakon devet meseci. Letonac je ušavši u osmom minutu pozdravljen uz ovacije.

Izraelci su od prvog napada gradili prednost, brzom kretnjom lopte stvarali su izgrađene pozicije za dalekometne šuteve. Iako su imali dosta promašaja, Ohajon, Smit i Rajs su pogodili po jednom, ovaj poslednji za najveću prednost od devet razlike na kraju četvrtine.

U reketu, Skorcijanidis je nemilice punio koš. Partizan se mučio u napadu, Вogdanović bio pod posebnom prismotrom, a izostao je učinak i ostalih. Pozitivno je iznenadio Musli sa nekoliko pogođenih šuteva sa poludistance.

Druga četvrtina počela je još gore po domaće, Blu je kaznio činjenicu da su ga dva puta ostavili samog na trojci i razlika je otišla na 15 poena. Problem više bio je treći penal za Bertansa, ali svetlo na kraju tunela je upalio Bogdanović koji se probudio u napadu pogodivši dve trojke. Profunkcionisala je i odbrana, a Lovernj je odigrao važnu ulogu, iako nije postizao poene. Na poluvreme se otišlo sa prednošću “žutih” od 40:31.

Šansu za priključak “crno-belima” je Makabi nudio i nakon pauze, ali igrači Partizana su sve to odbili brzopletošću u napadu. Jedino Partizanovo vredno pomena bile su dve trojke Tepića. U nezanimljovoj trećoj četvrtini gosti su povećali prednost za jedan. O njihovoj timskoj igri najbolje svedoči činjenica da je jedino Skorcijanidis do tada imao dvocifren skor. “Big Sofo” se krajem tog dela i povredio, tako da se do kraja nije vraćao u igru.

Početak poslednjeg dela kao iz snova za Beograđane. Serijom poena za dva minuta su se vratili u igru, smanjili zaostatak na dva i naterali Blata da traži konsultacije sa timom. Publika se probudila i napravila veću buku u Areni, ulivši dodatnu energiju igračima. Izraelci su došli do daha, iskoristili par grešaka u pasovima Partizana, a mora se spomenuti čudan sudijski kriterijum, koji je u tim trenucima došao do izražaja. Jedna od takvih odluka bila je olako dosuđena nesportska greška Tepiću. Makabi je pobegao na plus sedam. Beli su nastavili da u odbrani igraju zonu, Tepić je serijom poena ponovo snizio, a Lovernj i izjednačio nakon nebeskog skoka u napadu. Četiri i po minuta do kraja na semaforu je stajalo 62:62. Na isti način Žo je doneo Partizanu prvu prednost na meču 80 sekundi pre kraja, Tepić je zatim povisio iz brze kontre na tri. Na drugoj strani Pnini je trojkom izjednačio, a Bogdan Bogdanović hrabrim šutem u poslednjim sekundama napada doneo novu trojku prednosti domaćima.

Do kraja je ostao jedan posed, ali ušlo se u penal završnicu. Na liniju bacanja poslat je Rajs koji je pogodio oba puta. Nekoliko sekundi kasnije poklon za goste, nesporazum Tepića i Bogdanovića, na sreću nije puno koštao jer su i gosti pogrešili. Penal rulet je nastavljen, za fauliranje Musli je bio idealan izbor jer je prethodno već četiri puta bio neprecizan, promašio je prvo, ali realizovao drugo bacanje. U poslednjim sekundama, sreća se ipak osmehnula mladom timu Duška Vujoševića, Pnini je promašio poslednji šut i slavlje u “crno-belom” je moglo da počne.