Fenomenalni Erceg srušio Zvezdu

U fenomenalnom meču punom preokreta, posle dva produžetka, ekipa Galatasaraja slavila je protiv Crvene Zvezde rezultatom 110-103.

Krenulo je loše po beogradski klub, ekipa Galatasaraja je povela sa 12-3. Na samom početku Arojo se ispucavao a Erceg blistao. Zvezda je tražila svoju igru ali pasovi ka Marijanoviću nisu prolazili, tada je Vilijams počeo da deli asistencije ka Mitroviću koji je nemilosrdno “punio” koš domaćina. A onda opet pad, pri rezultatu 14-14 turski tim pravi seriju od 8-2 i odlazi na odmor između četvrtina sa predonošću od 22-16.  U drugoj četvrtini Galatasaraj je ponovo dolazio do plus devet, ali Zvezda nije dozvolila da prednost ode u dvocifrenu razliku. Održavan je priključak i na odmor se odlazi sa minus pet poena 45:40. Najbolju igru Crvena Zvezda je prikazala u trećoj četvrtini. Fenomenalna odbrana, laki poeni iz kontre, vanserijske asistencije VIlijamsa i serijom od 17-2, Zvezda stiže do dvocifrene prednosti 47-57. Treća četvrtina je završena rezultatom 54-63. Četvrta četvrtina je obilovala napetošću, Turci su dodali gas i na krilima Ercega meč doveli u neizvesnu završnicu. U trenucima kada se meč lomio crveno-beli su imali par nerezonskih šuteva. Trener Crvene Zvezde, Dejan Radonjić, je u tim trenucima izgubio kontrolu nad vođenjem tima. Umesto da igrači idu na dva poena, da ulazima i izgrađenim šutevima traži poene, oni su srljali šutevima za tri poena, a da trener to nije sankcionisao. Ipak pred sam kraj utakmice 29 sekundi do kraja Kalinić pogađa trojku koja je crveno-bele odvela na plus dva 77:79. Ušlo se u penal završnicu i na 9 sekundi pre kraja utakmice Crvena Zvezda je imala prednost od tri poena 79-82. Kada su svi očekivali da će igrači beogradskog kluba praviti faul i tako nastaviti penal završnicu, Radonjić je odluči da njegov tim brani napad.  Guler izvodi loptu ispod svog koša, preuzima je Arslan kog čuva Vilijams bez faula iako je imao prilike da napravi isti. Arslan loptu dodaje do Zorana Ercega a ovaj sa devet metara pogađa trojku i poravnava rezultat 2 sekunde pre kraja. Usledio je pokusaj Mitrovića sa celog terena ali lopta je ostala na prvom obruču. Meč odlazi u produžetke.

U produžecima je viđena rovovska borba. I jedni i drugi su vidno želeli pobedu i od nje nisu hteli da odustanu. Razigrao se Arojo koji je za četiri četvrtine pogodio samo 8 poena a u dva produzetka čak 18. Imala je Zvezda napad za pobedu 12 sekundi pre prvog produžetka ali se Vilijams spetljao. Drugi produžetak je doneo apsolutnu dominaciju Galatasaraja koji je na kraju zasluženo pobedio i tako se približio top16 fazi Eurolige.

U redovima Crvene Zvezde blistali su kapiten Luka MItrović sa 30p, 4sk, 3as, Boban Marijanović 23p 17sk, Nikola Kalinić 21p, 4sk, 2as, 2ul i Markus Vilijams sa 8p i čak 17 asistencija što je novi rekord Eurolige. Dangbić, Blažić i Dzenkins su odigrali očajnu utkmicu, a najlošiji od svih je bio Dejan Radonjić.

U redovima domaćina se istakao već pominjani Erceg 32p, 7sk, 2as, 2ul, Karlos Arojo 26p, 6as, Kerem Gonlum 15p, 7sk, 1bl i Ender Arslan 15p, 6as.