Fenomenalni trojac Vašingtona razbio Toronto

U četvrtoj utakmci serije, na svom terenu, “Čarobnjaci” su ponizili Toronto, 125-94. Ukupnim rezultatom 4-0 plasirali su se u sledeću rundu doigravanja za šampiona NBA lige gde će čekati boljeg iz duela Atlanta-Bruklin.

GORTAAAAT

Tokom cele utakmice Vašington je vodio i nijednog trenutka se nije dovodila pobeda u pitanje. Odličnom igrom i u odbrani i u napadu “Čarobnjaci” su iz minuta u minut dizali prednost. Glavna vedeta Torontoa, DaMar DaRozen, nije bio na svom nivou dok su najbolji igrači Vašingona bili veoma raspoloženi.

Fantastičan je bio Marcin Gortat koji je postigao 21 poen (8-9 za 2 poena), 11 skokova i 5 asistencija, Bredli Bil je ubacio 23 poena, a tome je dodao 5 asistencija i 4 ukradene lopte dok je Dzon Vol ubacio 14 poena uz 10 asistencija. Dobru partiju su pružili i Pol Pirs 14 poena, te Ramon Sesinjon koji je dodao 15 poena (3-4 za 3 poena).

U porazenom timu Kajl Lovri je upisao 23 poena uz 4 skoka i 4 asistencije, a Jonas Valančijunas je postigao 16 poena uz 9 skokova. DaMar DeRozan nije bio na svom košgeterskom nivou pa je ubacio samo 14 poena.