FUDBAL: Širom Evrope…

Veoma buran vikend u evropskim ligama. Pročitajte šta se sve izdešavalo u subotu i nedelju.

Posle 1:1 u gostima kod Monpeljea, istim rezultatom PSŽ-u je bod uspeo da odnese i Ajačio, koji je vodio do 86. minute kada je Kavani konačno zatresao mrežu gostiju. Kada bi prvo pogledali statistiku, a ne bi znali rezultat, rekli bi ste da je PSŽ pobedio, recimo 3 ili 4:0. Sve je bilo na strani domaćina, posed lopte 77%-23%, šutevi u gol, zaista fascinantno- 39:1, ali na kraju se gleda samo rezultat. Jednostavno, zbog toga je fudbal jedinstvena igra…

Monako je posle pobede u gostima protiv Bordoa (2:0) uspeo da zabeleži i drugu pobedu. ”Kneževi” su deklasirali Monpelje rezultatom 4:1. Monako je poveo golom Falkaa u 18. minuti. Gosti su izjednačili u 24. golom Montane. Zatim su usledila 3 gola Riviera u 44. minuti, 57. i 81.

U prvom kolu Premier lige viđeno je mnogo pogodaka. Mančester je sa ubedljivih 4:1 savladao Svonsi sa po dva gola Persija i Velbeka. Čelsi je bio siguran protiv Hala sa 2:0 (Oskar, Lampard). Arsenal se kod kuće obrukao protiv Aston Vile. Poveli su golom Žirua u 6. minuti, ali je Benteke pogodio dva penala u 22. i 63. minuti. Luna je osigurao pobedu 5 minuta pred kraj meča.

Liverpul je novu sezonu započeo pobedom nad Stoukom. Staridž je u 37. minutu postigao jedini gol na meču, a bod gostima sa bele tačke nije uspeo da donese Valter u 88. Vest Hem je bio siguran protiv novajlije Kardifa rezultatom 2:0, Fulam dobio Sanderlend u gostima 0:1, Norič i Everton podelili bodove pošto su odigrali nerešeno 2:2. Totenhem je golom Soldada iz penala savladao Kristal Palas u gostima 0:1.

U subotu je odigrano sedam utakmica drugog kola Bundeslige. ”Bavarci” su dobili Frankfurt u gostima 1:0, a jedini strelac na meču je bio Madžukić. Verder je takođe zabeležio drugu pobedu pošto su kod kuće savladali Augsburg 1:0. Mainc je bio bolji od Frajburga 1:2. Hamburger se obrukao pred svojim navijačima izgubivši od Hofenhajma sa čak 5:1. Volfsburg je deklasirao Šalke na svom terenu 4:0, tako da Šalke od mogućih šest bodova imaju 1. Mehengladbah je savladalo Hanover sa ubedljivih 3:0.

Herta i Nimberg su u nedelju odigrali 2:2. Domaćin je poveo 40. minutu golom Drnića. Nimberg je na odmor otišao sa prednošću od 1:0. Herta je bila na pomolu preokreta, jer je do 88. minute vodila 2:1, ali je Kijotake sprečio da gosti odu kući sa 3 boda. Dortmund je savladao kod kuće Braunšvajg sa 2:1. Žuto-crni su napadali ceo meč, ali su do gola stigli tek u 75. minutu golom Hofmana, a 11 minuta kasnije Rojs je sa bele tačke osigurao pobedu Borusiji. Krac je ublažio poraz Braunšvajga u minut pre kraja.

U šranskoj Primeri je na četiri odigrana meča postignuto čak 17 golova. Barselona je na ”Kamp Nou” uništila Levante sa 7:0! Već posle 12 minutu meča Katalonci su vodili 2:0 golovima Sančeza i Mesija, a do poluvremena su postigli još 4 (Alves,Pedro,Mesi,Ćavi) , tako da su gosti na odmor otišli sa 6 primljenih golova. Sedmi pogodak za Barsu je postigao Pedro na oko 20 minuta pre kraja meča.

Real se u prvom kolu sastao sa Betisom na ”Santijago Bernabeu”. Molina je doveo goste u vođstvo u 12. minutu. Benzema je izjednačio 13. minuta kasnije. Prvo poluvreme je završeno 1:1. Celo drugo poluvreme je gol visio u vazduhu. Real je napadao ali nikako nije uspeo da zatrese mrežu sve do 86. minute kada je Isko na asistenciju Marsela doneo domaćinu 3 boda. Istim rezultatom je Granada savladala Osasunu u gostima.

Atletiko Madrid je dokazao da treće mesto prošle sezone nije bilo slučajno savladavši Sevilju sa 1:3. U 35 minutu Kosta je dao prvi gol za Madriđane, a samo 2 minuta kasnije domaćin je poravnao rezultat golom Perotija. U 79. Kosta je postigao drugi gol i Atletiko je poveo 11 minuta pre kraja. Rodrigez je osigurao pobedu u nadoknadi vremena.