Golubice se bodom oprostile od Evrope

Nakon ubedljivog poraza u prvom meču, 2:4 od Rosijanke iz Krasnoarmejska, igračice Spartaka nisu se u potpunosti odrekle želje da ipak prođu dalje, pobedom u gostima.

Iako u toj nameri nisu uspele, “golubice” su uspele da poprave utisak i oproste se od Evrope na častan način. U gostima su odigrale 1:1.

SPARTAK: Gardijan, Krstić, Savanović, Slović, Nah, Falone, Ines, M.Nikolić, Damjanović, Čubrilo, Radanović.

Već u petom minutu na stadionu Rosijanke pisalo je 0:1, Aleksandra Savanović je izvela korner, a najbolja u skoku bila je Milena Nikolić. Rano vođstvo unelo je samopouzdanje igračicama srpskog tima, možda je to bio faktor koji je nedostajao u prvom meču. Do kraja su pružile bolju igru i zaslužile pobedu, ali iskusne i kvalitetne igračice protivničkog tima su uspele da izjednače u 87. minutu i uskrate nebesko-plavim devojkama pobedu.

Iako je osvojen svega jedan bod, on će srpskom fudbalu dosta značiti jer kao prvi takav u ovom delu takmičenja, na UEFA rang listi doneće čak 500 poena.