Golubovima slomljena krila na Čairu: Radnički 2:1 Spartak

Na stadionu Čair pred oko tri hiljada gledalaca odigrana je utakmica 28. kola Jelen Superlige. Radnički je dočekao ekipu Spartak Zlatibor vode u ovoj krajnje mlakoj utakmici domaći tim uspeo je da upiše novu pobedu, na kraju je rezultat bio 2:1.

Navijači Radničkog i Spartaka još jednom su bili primer navijačkim grupama u Srbiji, oni su podršku svojim ljubimcima pružali sa južne tribine.

Sam početak utakmice nije mnogo obećavao, prva prilika na utakmici dogodila se tek u dvadesetom minutu kada je Pejčić pripretio Janoševiću, lopta je prošla pored desne stative.

Gosti su pripretili nekoliko minuta kasnije kada je nakon asistencije Džugurića, Ilić pripretio, ali je i njegov pokušaj završio van okvira gola.

Radnički ponovo preti u 34. minutu preko Pejčića, napadač Radničkog pokušao je da donese vođstvo Radničkom šutem sa oko pet metara, Janošević je bio na visini zadatka i odličnom reakcijom sačuvao je gol Spartaka.

Četiri minuta kasnije, Aleksandar Jovanović je pasom u prazno uposlio Pejčića, koji je sjajnim šutem matirao golmana Spartaka. Samo minut kasnije Mrkela je pokušao da donese izjednačenje gostima, ali je njegov šut sa preko 18. metara završio je preko gola.

Stojanović je u 41. minutu pronašao Strahinju Petrovića koji je šutirao pored gola.
Navijači Radničkog nisu imali mnogo vremena da žale za promašajem Petrovića, tri minuta kasnije, nakon prekida Jovanović je na asistenciju Ćuluma upisao novi pogodak za Radnički.
Na poluvreme se otišlo rezultatom 2:0.

Kao i prvo, ni drugo poluvreme nije donelo preveliko uzbuđenje u početnom periodu. Ulaskom Krstića igra Radničkog dobija na živosti, baš je Krstić u 62. minutu razbudio publiku, kada je njegova bomba sa preko trideset metara zatresla prečku.

Možda vredniji od rezultata u ovoj utakmici je i podatak da je šesnaestogodišnji Nikola Mitrović debitovao za ekipu Radničkog. Njegov ulazak u igru u 74. minutu izazvao je oduševljenje publike.

Mirno je bilo sve do 90. Minuta, kada je Mrkela postavio konačan rezultat 2:1.

Radnički u sledećoj utakmici gostuje ekipi Čukaričkog. Dok će Spartak na svom terenu dočekati Partizan.