Grupa A: Leverkuzen ubedljiv, Mančester jedva do pobede

U grupi A viđeno je večeras dosta golova ali uglavnom u mreži gostiju koji su večeras imali golgeterski post.

U meču koji je izazvao najviše pažnje u ovoj grupi, između Bajera i Šahtjora, ubedljivo je slavila domaća ekipa sa čak 4-0. Golove za Leverkuzen postigli su Kisling u 22. i 72, Rolfes u 50. i Sem u 57. minutu. U meču u kojem se možda i određivao drugi putnik u osminu finala iz ove grupe, viđen je nešto veći otpor gostiju samo u prvom poluvremenu, kada su propustili par dobrih šansi za izjednačenje. Standardno čvrsti Nemci nisu davali mnogo prostora gostima na sredini terena, tako da lepršava igra Šahtjora večeras nije došla do izražaja. Posle gola Rolfesa u 50. minutu sa bele tačke praktično je bilo rešeno pitanje pobednika u ovom meču. Gosti su psihički pali, a taj poklon Leverkuzen je znalački iskoristio do kraja meča, slavivši mnogo ubedljivije nego što se očekivalo.

Na Old Trafordu slavio je Mančester, ali jedini gol, tačnije autogol postigli su gosti. Posle blago rečeno panične reakcije Inigo Martineza u 2. minutu, koji je loptu poslao u svoju mrežu domaći su došli do vodstva koje su uspeli da sačuvaju do kraja meča i upišu tri vredna boda. Pokušavali su gosti iz San Sebastijana da se povrate iz ovog šoka, čak su dva puta pogađali i okvir gola ali nisu uspevali da zatresu mrežu Davida De Hee.

Bajer Leverkuzen – Šahtjor 4-0
Mančester Junajted – Real Sosijedad 1-0