Grupa B: Petarda šampiona Evrope, Liverpul se vratio pobedom [VIDEO]

U okviru 1. kola grupe B Lige šampiona Liverpul je dočekao debitanta u Ligi Šampiona, ekipu Ludogoreca. Enfild je bio pun, i navijači su očekivali sigurnu i ubedljivu pobedu svog tima. Međutim, dešavalo se nešto potpuno suprotno.

Ekipa Ludogoreca se pokazala odlično taktički pripremljena i malo im je nedostajalo da dodđu do boda. Prvo poluvreme skoro nezanimljivo, Liverpul je jalovo napadao, a gost iz kontri pokušavao da ostvari povoljan rezultat. U drugom poluvremenu, Liverpul je napao svim silama, i već u 53. minutu Kutinjo propušta fantastičnu priliku. Gosti su se malo oslobodili, i u 72. minutu su propustili najbolju šansu od početka utakmice, kada je Roman Bezjak odlično šutirao ali je stativa spasila gol Redsa. U 82. minutu stiže kazna, Baloteli odlično skače i postiže gol, za 1:0. A onda, veliko uzbuđenje, u 91. minutu Dani Abalo odličnim udarcem matira Minjolea za 1:1! Ali to nije bilo sve, 2 minuta kasnije, penal za Liverpul posle faula Milana Borjana. Džerard postiže gol i tako sprečava veliko iznenađenje.

U drugom meču, nije bilo iznenađenja. Real Madrid je lako pobeio Bazel sa 5:1. U prvom poluvremenu, domaćin je za 7 minuta postigao 3 gola i tako rešio pitanje pobednika. U drugom poluvremenu, Benzema je samo potvrdio pobedu. Čast gostiju spasao je Gonzalez.