Grupa B: Sudija i Ronaldo gurnuli Juve sa litice, Galatasaraj ubedljiv

Žestoko je večeras bilo u mečevima grupe B, pogotovu u derbiju grupe, ali i čitave večeri igranom u Madridu.

Real Madrid je savladao Juventus sa 2-1, golovima Kristijana Ronalda u 4. i 29. minutu, dok je gol za goste postigao Ljorente u 22. minutu utakmice. Ono što je bacilo senku na ovaj meč, jeste prestrogo isklučenje za Kjelinija, odnosno odlična gluma Kristija Ronalda. Naime posle jednog bezazlenog duela kod šesnaesterca Juventusa, Kjelini je rukom odgurnuo Ronalda, koji pada kao pokošen iako se na snimku jasno vidi da nije bilo jačeg kontakta. S obzirom da se incident desio na samom početku drugog poluvremena, gosti su do kraja meča morali da jure rezultat sa igračem manje, u čemu nisu uspeli, pa će u naredna tri kola morati da vode žestoku borbu za mesto broj dva.

U drugom meču ove grupe Galatasaraj je prema očekivanjima savladao na svom terenu ekipu Kopenhagena rezultatom 3-1. Golove za domaće su postigli Melo u 9. minutu, Snajder u 38. i Drogba u 45. minutu, dok je jedini gol za goste postigao Klaudemir u 88. minutu. Galatasaraj je ovim trijumfom izbio na drugo mesto u grupi i imaće velike šanse da se plasira u 1/8 finala.

Real Madrid – Juventus 2-1
Galatasaraj – Kopenhagen 3-1