Grupa C: Zenit šokirao Lisabon, Mutinjo srušio Leverkuzen [VIDEO]

U grupi C je večeras bilo mnogo uzbuđenja, i od samog početka takmičenja je jasno da će do završnice takmičenja po grupama biti neizvesno ko će proći u nokaut fazu. Zenit je uspeo da dođe do sva tri boda na nezgodnom gostovanju u Lisabonu.

Poveli su gosti već u petom minutu sjajnim golom Hulka. Probio je Satov po sredini terena, sjajnim pasom uposlio Hulka koji je prošao po desnoj strani, i Brazilcu nije bilo teško da savlada Artura. U osamnaestom minutu, možda trenutak koji je rešio meč, pošto je golman Benfike Arturo dobio direktan crveni karton. Samo četiri minuta kasnije Vitsel na asistenciju Danija, duplira prednost gostiju za šokantnih 2-0.

U drugom meču grupe C, Monako je savladao nezgodni Bajer iz Leverkuzena, rezultatom 1-0. Čovek odluke bio je Žoao Mutinjo, koji je u 61. minutu na asistenciju Berbatova doneo velika tri boda Kneževima u nastavku takmičenja.