Grupa D: Rapsodija u žuto-crnom, Anderleht odoleo u Istanbulu!

Već nakon uvodnog kola Lige šampiona, u grupi D se porpilično zakuvalo. U Dortmundu je Borusija neočekivano lako savladala Arsenal rezultatom 2:0 (1:0), dok su u Turskoj Galatasaraj i Anderleht podelili bodove, bilo je 1:1 (0:0).

Veliko iznenađenje već u 1. kolu najelitnijeg evropskog takmičenja. Iako se očekivao neizvestan duel u Dortmundu, Milioneri su vrlo lako izašli na kraj sa Arsenalom, koji je bio blagi favorit na ovom susretu. Bila je to igra mačke i miša, završilo se rezultatom 2:0 (1:0), ali je moglo biti i ubedljivije. Strelci za nemački tim bili su Imobile u 45. minutu prvog poluvremena, dok je “tačku na i“ stavio Aubamejang u 48. minutu susreta.

Pod paklom Ali Sami Jen stadiona, u Istanbulu je odoleo Anderleht. Galatasaraj je krenuo žestoko, imao svoje šanse, ali kako to obično biva, stiže kazna za promašaje. Vezista Belgijanaca Praet je vrlo lepim i preciznim udarcem iz daljine pogodio mrežu Muslere u 52. minutu. Držao se kraljevski klub veoma dobro i odbijao nalete Turaka sve do 93. minuta, kada je napadač Galatasaraja Burak Jilmaz izjednačio na 1:1. Tim se rezultatom i završio meč.