Grupa E: Čelsi na krilima Toresa, Bazelu samo bod u Rumuniji

U grupi E posle mečeva trećeg kola, situacija je mnogo jasnija. Čelsi se pobedom u Nemačkoj vratio u igru, dok je Bazel remijem u Rumuniji, izgubio možda i dva presudna boda za prolaz dalje.

Čelsi je večeras slavio u Gelzerkirhenu ubedljivije nego što se očekivalo, zahvaljujući pre svega Fernandu Toresu. Španac je načeo rivala u 5. minutu na asistenciju našeg Baneta Ivanovića. U 69. minutu Tores je povisio na 2-0 i praktično rešio pitanje pobednika, da bi Eden Azar svojim golom u 87. minutu postavio konačan rezultat i potpuno dotukao rivala.

U drugom meču, igranom u Rumuniji, Bazel je trebalo da ima lagan posao, ali ispostavilo se da su Švajcarci prosuli možda ključne bodove. Poveli su gosti golom Diaza u 48. minutu. Međutim Steaua nakon primljenog gola kreće na sve ili ništa, i uspevaju da dođu do izjednačujućeg gola u 88. minutu, kada je Tatu matirao golmana gostiju.

Šalke – Čelsi 0-3 (0-1)
Steaua – Bazel 1-1 (0-0)