Grupa E – “Vučica” deklasirala “Armejce”!

Iako je u grupi E, ali i u današnjoj dnevnoj ponudi meč između Bajerna i Sitija bio označen kao derbi večeri, više uzbuđenja i golova viđeno ja pak u drugom meču u okviru ove grupe.

U Rimu, fudbaleri Rome bili su ubedljivi protiv gostiju iz Moskve. Vučica je završila posao već nakon prvih 45 minuta igre kada je na semaforu stajalo veliki 4-0 za Romu. Prvo je Iturbe golom u 6. minutu načeo goste, da bi Žervinjo u 10. i 31. minutu i njegov zemljak Maikon golom u 20. minutu praktično rešili pitanje pobednika pre odlaska na odmor.

U drugom poluvremenu nije bilo puno golova kao u prvom poluvremenu. U 50. minutu Ignašević šalje loptu u svoju mrežu posle šuta Florencija nakon čega nije bilo puno uzbuđenja do 82. minuta kada je Musa postigao počasni pogodak za moskovljanje. Treba napomenuti da je utakmica bila prekinuta na 2-3 minuta zbog sukoba navijača.

Na Alijanz Areni minhenski Bajern dočekao je Mančester Siti. Iako je ovaj meč označen kao derbi kola i finale pre finala nije bilo mnogo uzbuđenja. Do pred sam kraj meča nije bilo ozbiljnijih prilika za golove. Fudbaleri Bajerna su posle slabe igre pred sam kraj meča ipak uspeli da postignu pogodak. U 90. minutu Boateng je postigao pogodak na asistenciju Gecea.