Grupa F: Dortmund čestitao Vengeru rođendan

Posle večerašnjih utakmica u grupi F, postalo je jasno da će se za prolaz dalje ravnomerno boriti tri ekipe.

U jednom od derbija večeri, Dortmund je na Emirejtsu pokazao da Arsenal nije nepobediv. Milioneri su slavili zasluženo sa 2-1. U prvom poluvremenu viđena je čvrsta igra Nemaca na sredini terena. Lepršava igra Arsenala ugušena je na sredini terena, te je Borusija preuzela inicijativu od samog starta. Posle dva šuta Rojsa iz daljine, gosti su materijalizovali inicijativu, golom Mkhtarijana u 16. minutu. Posle tog gola igralo se uglavnom na sredini terena uz po koju polu šansu sa obe strane. I onda neposredno pred odlazak na odmor posle ubačaja Sanje sa desne strane, Vajdenfeler i Subotić reaguju nespretno što koristi Žiru i šalje loptu u prazan gol. U drugom delu igre Arsenal nošen izjednačujućim pogotkom kreće da igra svoju igru. Ređale su se kontre iz minuta u minut. I baš u trenutcima kada se stekao utisak da gol Arsenala visi u vazduhu, Tobdžije primaju gol. Posle jedne kontre Dortmunda u 81. minutu, Groskrojc sa desne strane ubacuje loptu u šesnaesterac, na koju natrčava Levadovski i matira golmana Arsenala za velika tri boda.

U drugom meču grupe, Napoli je došao do tri važna boda na gostovanju u Marseju i samim tim praktično eliminisao domaću ekipu iz daljeg takmičenja. Golove za goste postigli su Kaljehon u 42. i Zapata u 67. minutu, dok je jedini gol za Marsej delo Ajeva u 87. minutu utakmice.

Arsenal – Dortmund 1-2 (1-1)
Marsej – Napoli 1-2 (0-1)