Grupa F: Parižanima samo bod u Amsterdamu, Barsa uz dosta muke do pobede

Iako su posle žreba grupne faze, PSŽ i Barselona bili već viđeni kao timovi koji idu dalje iz ove grupe, Ajaks je večeras pokazao da se neće predavati do poslednjeg kola.

Ajaks je uspeo u večerašnjem meču na Amsterdam Areni da odoli bogatim Parižanima, iako su bili autsajderi pred ovu utakmicu. Gosti su prvi stigli do gola, u ranoj fazi meča, tačnije u 14. minutu, kada je Kavani, na asistenciju Ibrahimovića, doveo goste u vodstvo.  Zaigrali su domaći hrabrije od tog trenutka, što im se na kraju i isplatilo u 74. minutu kada su preko Lase Šonea uspeli da dođu do izjednačenja i kako se ispostavilo na kraju, boda na ovom meču.

Barselona je u drugom meču grupe savladala kiparski Apoel, možda ne toliko ubedljivo koliko se očekivalo, ali svakako zasluženo. Napadali su Katalonci od prvog minuta, u želji da što pre razbiju bunker gostiju, koji su na Kamp Nou došli sa namerom da prime što manje golova. Mučila se Barselona sve do 28. minuta kada je posle asistencije Mesija, Đerard Pike doveo domaće u vodstvo, i kako se ispostavilo, postavio konačan rezultat prvog dela igre.

U drugom delu igre slična slika. Barselona je uspostavila od prvog minuta nastavka terensku inicijativu, doduše jalovu. Veći deo drugog poluvremena igralo se viktorije pred kiparskim golom, mada su i gosti iz Nikozije u par navrata pokazali da mogu biti veoma opasni iz kontre. Ipak na kraju je ostalo 1-0, rezultat koji možda neće oduševiti pristalice Barselone, koji su se nadali ubedljivijoj pobedi.